2140 erinevused

Välimuse ja salongiga seotud teemad
Kasutaja avatar
Tarmo
Postitusi: 66
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:46
Asukoht: Tallinn

Re: 2140 erinevused

Postitus Postitas Tarmo »

Aastal 1978 oli eksportvariandil esilaternate puhastid ja sinine metallikvärv. Võimalik, et palju muudki, kuid need on detailid, mis meelde jäid, kui mitteeksportvariandi 2140-l laoplatsil koos isaga järel käisime. Kohaliku turu jaoks olid siis saadaval punane, oranž, valge ja kollane ( nimetus "Kron tsvet" vene keeli). Tagasitulnud eksportvariant oli ainult sinisena, kuid seda sai vaid kopsakat lisatasu (100 rbl.) otse laomehe taskusse makstes. Olid ajad ... :hail
Kasutaja avatar
kOll
Postitusi: 450
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:39
Asukoht: NWO Lõuna Sektor
Kontakt:

Re: 2140 erinevused

Postitus Postitas kOll »

Tarmo kirjutas:Aastal 1978 oli eksportvariandil esilaternate puhastid ja sinine metallikvärv... Kohaliku turu jaoks olid siis saadaval punane, oranž, valge ja kollane ( nimetus "Kron tsvet" vene keeli). Tagasitulnud eksportvariant oli ainult sinisena...
Aga rohelised? Nagu ma näinud olen, ei ole mu 1978 roheline ainus, millel ladina tähestikus armatuurikellad. Ise olen eeldanud, et see ikka kohalik tuuning?
Mis tähestikus oli rooli keskosas AZLK-kiri eksporditutel?
Respek Mah Authoritaaa!!! → http://www.facebook.com/RedStarKustomz
BTG Nordschleife 12:43
GT Nürburgring 3:42
Kasutaja avatar
svenson01
Postitusi: 159
Liitunud: 25 Mai 2009 15:10
Asukoht: pärnu

Re: 2140 erinevused

Postitus Postitas svenson01 »

mul on export mudel ja azlk on ikka nii kirjas rooli keskossal..väga palju muid erinevusi ei ole täheldanud,käigukasti õli möötevarras ikka vene keelne,armatuur inglise keelne..mootori õli varras inglise keelne.1976 a mudel..
Iga inimene peab enda risti kandma,kes ei jõua lohistab järel!
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: 2140 erinevused

Postitus Postitas Edel »

kOll kirjutas:
Tarmo kirjutas:Aastal 1978 oli eksportvariandil esilaternate puhastid ja sinine metallikvärv... Kohaliku turu jaoks olid siis saadaval punane, oranž, valge ja kollane ( nimetus "Kron tsvet" vene keeli). Tagasitulnud eksportvariant oli ainult sinisena...
Aga rohelised? Nagu ma näinud olen, ei ole mu 1978 roheline ainus, millel ladina tähestikus armatuurikellad. Ise olen eeldanud, et see ikka kohalik tuuning?
Mis tähestikus oli rooli keskosas AZLK-kiri eksporditutel?
Ka minu käest käis läbi roheline eksport 2140,ehitusaastaga 1980. See oli minu esimene Mosse...
Kasutaja avatar
Tarmo
Postitusi: 66
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:46
Asukoht: Tallinn

Re: 2140 erinevused

Postitus Postitas Tarmo »

Minu kogemus pärineb 1978 aasta märtsikuust. Ilmselgelt eksporditi mossesid ikka aastaläbi ja läbi aastate. Tagasi saadeti neid kah ilmselt üsna pidevalt - oli see kvaliteet nagu oli. Tõenäoliselt oli ka ekspordiks minevate mossede värvivalikus erinevaid värvitoone. Lihtsalt jagasin Teiega enda üsnagi nostalgilist mälestust. Ei pretendeeri sellega ei tõe väljaselgitamisele, ega ka mitte kellegi teise klubilase mosse halvustamisele. Minu esimene mosse - AZLK-21406 pärines aastast 1987, oli roheline ja värvitoon kandis nime "Liana". Üks viimaseid "vabamüügile" tulnutest kaupluses "Volga". VOT!
Vasta