Mossele kaasaegesed makid

Audio, elektrisüsteem
Kasutaja avatar
Meku
Postitusi: 18
Liitunud: 08 Mai 2010 16:22

Mossele kaasaegesed makid

Postitus Postitas Meku »

Olen näinud paljudel mossedel cd makke jne selliseid uuemaid . Kuidas neid paigaltatakse ,et kas tuleb mossedel juhtmestik väljavahetada või mis ?
AZLK 2140 `79
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: Mossele kaasaegesed makid

Postitus Postitas SanderV »

minu arust pole seal midagi... samad juhtmed pmts ikka... kuskilt leiad massi kuskilt nonstop voolu ja kuskilt ka selle voolu mis tuleb süütelukust kui syydet keerad(valikuline, minul need kõik nonstop ehk aku voolu pealt) ja edasikõlarijuhtmed...

endal veidi keerulisem, mul jääkseb veel makist RCA ja remote kaablid mis tuleb vedada pagassi välja.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Mossele kaasaegesed makid

Postitus Postitas moskiito »

ei ole seal midagi keerulist. Alguses kui ma enda mossele 3000.- kroonise maki ossin, siis paanitsesin korralikult, kui pärast juhtmete ühendust häält ei tulnud. õnneks tuli välja et tehase praak. Aga juhtmestik on nagu ikka standartne. kui sa hulle basse ja vahvõimendeid juurde ei toppi.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: Mossele kaasaegesed makid

Postitus Postitas Martpoiss »

Pilti kahjuks ei leia, kuid enda autol paigaldasin maki kindalaekasse. Minuarvates on täiesti õudne kui originaal armatuuri makiauk suuremaks lõigatakse ja mingi "moodne" makk sinna pannakse. Võibolla mõni Becker või Nakamichi sobiks aga need maksavad rohkem kui keskmine Mosse.
Originaal juhtmestik on liiga peenike et tänapäevasele makile piisavalt voolu anda, maki tuled hakkavad vilkuma ja volüümi keeramisel paneb pillid kotti. Kuskilt aku lähedalt jämedam juhe tuua ei ole Mosse puhul probleem, sein mootoriruumi vahel on piisavalt hõre et ilma puurimata hakkama saada.
Kasutaja avatar
Meku
Postitusi: 18
Liitunud: 08 Mai 2010 16:22

Re: Mossele kaasaegesed makid

Postitus Postitas Meku »

moskiito kirjutas:ei ole seal midagi keerulist. Alguses kui ma enda mossele 3000.- kroonise maki ossin, siis paanitsesin korralikult, kui pärast juhtmete ühendust häält ei tulnud. õnneks tuli välja et tehase praak. Aga juhtmestik on nagu ikka standartne. kui sa hulle basse ja vahvõimendeid juurde ei toppi.
´
Ma tahaksingi just panna pagassi yhe subwooferi ja sisse paar väikes koaksiaali.
AZLK 2140 `79
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: Mossele kaasaegesed makid

Postitus Postitas SanderV »

võimendi ka ikka paned vahele? Ytlen kohe ära et kui võimendit ei pane pole mõtet sda woofrit ka panna
ei tea kuidas sul makk ja võimendi on aga endal jooksevad need nii..
+ Muidugi võimendisse aku pealt jämeda kaabliga vool( 5mm läbimõõduga kaabel) + mass kuskile pagassi(3mm)
vaata et võimendisse korralikud kaablid paned või kaitse vahele korralik, muidu lased omal midagi põlema veel
Pilt
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: Mossele kaasaegesed makid

Postitus Postitas Martpoiss »

Naljamees, ilma võimuta woofer :lol
Kui juba woofer panna siis pane juba ka tavalised kõlarid võimendi järgi, saad väga palju kvaliteetsema heli. Koaksiaale ei ole mõtet panna, esiustesse paigaldades jäävad nad istmete ja uste vahele kust ei ole kosta eriti ja uste ette jalgade juurde peab hakama eraldi kaste leiutama. Kõige mõistlikum on panna komponentkõlarid, bassiosa ukse sisse ja kõrged armatuurile. Taha ei ole kõlareid mõtet panna, need ei anna mitte midagi juurde, pigem häirivad.

Sander, miks sul mass peenem on kui voolu juhe? Jäme juhe akust võimendisse ei aita mitte midagi kui võimendist keresse, kerest akusse, generaatorist akusse on peenemad juhtmed.
Kasutaja avatar
Meku
Postitusi: 18
Liitunud: 08 Mai 2010 16:22

Re: Mossele kaasaegesed makid

Postitus Postitas Meku »

SanderV kirjutas:võimendi ka ikka paned vahele? Ytlen kohe ära et kui võimendit ei pane pole mõtet sda woofrit ka panna
ei tea kuidas sul makk ja võimendi on aga endal jooksevad need nii..
+ Muidugi võimendisse aku pealt jämeda kaabliga vool( 5mm läbimõõduga kaabel) + mass kuskile pagassi(3mm)
vaata et võimendisse korralikud kaablid paned või kaitse vahele korralik, muidu lased omal midagi põlema veel
Pilt
ei võim ka ikka muidugi muidu ple 600-st subwoofrist kasu :lol
AZLK 2140 `79
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: Mossele kaasaegesed makid

Postitus Postitas marko »

Kusjuures taha tasub täitsa panna ja saab päris korraliku heli ka ilma võimuta.Taha komponent kõlarid,endale panin taha kaks passikat ja eraldi kõrged ja pauk ja heli puhtus väga hea,nii mõnigi küsib mis võimud ja subbakad mul seal on :) aga tegld ainult makk ja kõllid,asi peab tasakaalus lihtsalt olema.Mosse pagass ise nagu hea kasti eest :D
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: Mossele kaasaegesed makid

Postitus Postitas viirusboy »

ma pressisin taha aknalauale 2 rrr s30 ja heli on konkreetselt voila. Umbes sama, nagu tavalised ovaalid. Muidugi orig. kast ära ei mahu, tuleb väiksemaks teha! Kes viitsib, võib huvi pärast sirvida mu kahe masina teemasid, seal kuskil piltidelt ka näha. Video ka olemas, aga pole veel üles riputand..
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Vasta