Mossele kaasaegesed makid

Audio, elektrisüsteem
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: Mossele kaasaegesed makid

Postitus Postitas Martpoiss »

Kui woofer pagaasnikusse tuleb ei ole tagumistel kõlaritel mingit mõtet( mitte et neil üleüldse oleks). Uskuge mind, ma olen ise kõik etapid läbi käinud :D Alguse asjast mittemidagiteadjana lõikasin 4 ovaaliauku- kaks tagaaknalauda ja esiustesse. Noh, muusikat ju mängis. Varsti sain sõprade käest kingituseks woofri, sellega seoses hakkasin internetist rohkem uurima auto helitehnika kohta. Nagu ikka süües kasvab isu ja olles päris palju erinevaid soundifoorumeid uurinud paigaldasin ette komponentkõlarid ( oi kuidas ma end kirusin et ovaali augud lõikasin ukse sisse, ovaalsete midbassidega komponente ei liigu just kõige rohkem). Vahe oli ikka tohutu, korralikud kompod ees annavad väga palju asjale juurde ikka. Hetkel on mul 4x60W võimendi tavalistele kõlaritele ja 1x 300W võimendi woofritele, sellest neljakanalisest on tegelikult ainult kaks kanalit kasutusel, tagakõlarid ei ole järgi ühendatud ja absoluutselt ei tunne puudust ka.
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: Mossele kaasaegesed makid

Postitus Postitas marko »

Ma ovaale üldse silmas ei pidanudki sest nendest ma loobusin juba üle 10 aasta tagasi.Soovitan ka siis komponent kõlareid ja saate nautida head soundi.Subbakat pagassis olen proovinud siis mosses jääb see kuidagi nadiks iseasi kuidas ta muidugi sinna paigaldatud on(Endal vajalik ka vaba ruum pagassis siis väga ei panustanudki sellessse) ja mis reegleid jälgitud.Mul vähemalt andis tagumised eraldi komplekteeritud kõlarid väga hea tulemuse.Kui võimalus tekib siis teen miskid pildid ka.Ette jäid mul esalgu armatuuris kõrged ja selle alla mingid suvalised.
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: Mossele kaasaegesed makid

Postitus Postitas Martpoiss »

Iseenesest ei ole vahet kas sul on kõlar ovaalse või ümara kujuga ja kas kõrgsageduskõlar on kinnitatud selle külgse või ei ole. Ilmselt selle heli vahe andis sul lihtsalt eri mudelite erinevus.
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: Mossele kaasaegesed makid

Postitus Postitas viirusboy »

ma pressisin taha aknalauale 2 rrr s30 ja heli on konkreetselt voila. Umbes sama, nagu tavalised ovaalid. Muidugi orig. kast ära ei mahu, tuleb väiksemaks teha! Kes viitsib, võib huvi pärast sirvida mu kahe masina teemasid, seal kuskil piltidelt ka näha. Video ka olemas, aga pole veel üles riputand..
Midagi neile, kes ei plaani "neerupeksumasinat" taha toppida vaid naudivad tagasihoidlikumalt muuskat

Pilt
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
effe
Postitusi: 48
Liitunud: 04 Apr 2011 23:22

Re: Mossele kaasaegesed makid

Postitus Postitas effe »

Sorry kui kedagi härib, et vana teema üles kaevan aga sooviks lisada ka omapoolse lahenduse.

Maki asukoht sai valitud selline, sest seal oli teda mugav kasutada ja oli ilusti sinna tuhatoosi külge kinni lastud kruvidega(puuliist ülevalpool vastuseks.http://www.anubis.planet.ee/kraam/Mosse ... su%201.jpg. Makile tõi aku pealt uue plussi, massi võtsin salongiradika poldi küljest(liivapaberiga alt puhtaks ja tuld).

Kõlari juhtmed sain ette ustesse augu uksesse puurides ja tihendi vahelt juhe(Toimis, ei lõhkunud juhet ära). Kõlaritele pidin veidike ruumi tegema ka relakaga, sest165mm midbassid ei tahtnud esimese hooga päris hästi sinna sobida. Ukse sisemise pleki külge sai veel aretatud ka vineerplaat kuhu kõlar tegelikult kinnitus. http://www.anubis.planet.ee/kraam/Mosse ... su%202.jpg

Võimendi jaoks sai veetud voolukaabel eest tulemüürist läbi kummiluti ja siis mööda äärt taha. rca sai ka taha mattide alt.

PS! Kui mingi võimendi peale visata siis tuleks massilüliti kapoti alt kus kurat saata, sest see on ülemõistuse kuidas ta voolu kinni võtab.
Kes meist ei unistaks autost?
Vasta