AZLK-2140 1981 Edel

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Ladusin galeriisse viimased Mossepildid üles, leitav need alates sellest pildist http://fotoalbum.ee/photos/Edelareisija/111414671
Detsembri alguses käisin ja panin ta käima. Meetri jagu edasi tagasi liigutasin ka. Kõik töötab nagu viimane kord. Rooste pole veel läinud :D
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Alates eilsest on Moskvitš jälle teedel liikvel ja mõneks ajaks igapäevaselt kasutusel. Eks näe, mis üllatusi AZLK poolt mulle tänavu aastal tehnilisest poolest pakutakse :D

Eelnevalt. Märtsis panin ta käima, kõik nagu oli ok, vaid sidur oli kinni ja üks rehv tühjaks vajunud. Kuu hiljem kui lumi sulanud, ajasin käima ja vägistasin siduri lahti. Jah, rehvi pidin ka täis pumpama :D
Nüüd oli rehv jälle tühi. 3 nädalaga kadus sealt õhk. Eks pole midagi teha, tuleb lahti võtta :D
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Koledal kombel on hakanud sumpatorust sinist välja ajama. Seda, et karteri tuulutus oli mul juba eelmine aasta põhja alla viidud käigukasti talani, kipub nüüd koledal kombel sealt vingu salongi ajama, eriti mootori pidurdamise ajal. Krt eelmine aasta ta nii hullusti salongi küll ei ajanud. Tundub, et kolvirõngad on otsa saanud, nüüd paistab see olema hullem kui eelmine aasta. Peaks kompressiooni mõõtma, starterit kerides tundub, et ühes silindris justnagu survet poleks.
Selle mootoriga ajab tänavu läbi, järgmine kord ülevaatusele minnes tuleks sinna vahele paremas seisukorras kone leida.
vaalo
Postitusi: 11
Liitunud: 29 Juul 2016 12:39
Telefon: 56065245

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas vaalo »

Ai-ai, Edel-Edel, kesse siis Tagadil niimoodi sinise mossega telliskivi alt parklasse sõidab :D
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

vaalo kirjutas:Ai-ai, Edel-Edel, kesse siis Tagadil niimoodi sinise mossega telliskivi alt parklasse sõidab :D
Mina, pätt, suli ja kaabakas, lihtsalt sõitsin õigest teeotsast mööda, aga et tahtsin panna just sinna serva, tuli kasutada alternatiivseid vahendeid :D Tegelikult ju ei seganud ma kedagi :D
OK, järgmine kord ei tee nii :D
Aga venetehnikat sain seal seevastu jälle palju pildile. See oli ka põhjus, miks sinna kõige kaugemasse nurka parkisin :D
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas wax »

Kus taganurgas see venetehnika oli?
AZLK 412IE '74 - AZLK 434IE '75 - Iž 27151 - AZLK 2140 '78 - M402 '57
https://www.facebook.com/WaxGarage
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

wax kirjutas:Kus taganurgas see venetehnika oli?
Nurka on parem parkida, siis on otsem läbi jalutada ja saab üldisest parema ülevaate. Kui keskele panna, siis tuleb edasi-tagasi-edasi joosta :D
Edaspidi peaks oma Vene tehnika sinna värava juurde vanade autode sekka parkima? :D
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Vahepeal olen vaid kulgemisega tegelenud. Nüüd tundub, et mootor kustub kiiresti. Viimasel ajal olen täheldanud nagu üks silinder justkui puudulikult töötaks, ka kipub kuumaks minema, eriti kui Tartu mnt-l Mõigus 120 kellale ajada, siis Pildikülla jõudes on temp 100 peale jõudnud, peale seda maanteelt maha pöörates ja väiksematel teedel kulgedes läheb 90-95 peale tagasi. Suurtel kiirustel saadab kole detonatsiooniklõbin mis iseloomulik varajasele süütele, eriti kole on see 120 peal gaas põhja vajutades. Olen nüüd mitu korda vähehaaval jagajat hilisema poole pööranud, vaatan mis saab, ehk on liigses kuumenemises süüdi ka liigvarajane süüde. Tegelikult tuleks üldse uus jagaja panna aga ei hakka seda tänavu ikka tegema. Mootori töörütm on juba kehvem kui kevadel käiku võttes paari nädala eest. Huvi pärast mõõtsin täna silindrites kompressiooni. Nagu oligi oodata - Esimene 4,5, teine ja kolmas ühtlaselt 8 ja neljandas ainult 2. Ja mootori töödates õlikorgi maha keerates on nagu õhukompressor, mida saadab korralik suitsuvine. Selline surve loomulikult karteris õli kinni pidada ei taha.
Laupäeva õhtul Jüris oli kõik puhuvad aktsioon. Seni, kui puhusin, vahtis teine ment kahtlaselt auto alla, mis seal küll nii koledasti suitseb :D Ei jõutud rohkem midagi teha, nii kui puhutud, käik sisse ja tuld :D Enne kui veel pärima hakatakse :D
Seni liigun selle tossupommiga kuni igapäevasõidukil ÜV tehtud saab, siis mingi aja pärast läheb Mosse jälle uue mootori ootele seisma. Loodetavasti mitte jälle 5 aastaks :D kuid tänavu aasta seda ei tee, teised projektid on ees.
Survet karteris täheldasin tegelikult juba 6-7 aasta eest, aga vahepeal ta pea 5 aastat suht seisis, siis on hämmastav, kui kiiresti on asjad halvemuse poole pööranud. Ise olen temaga sõitnud 30 000km, sellest viimased 5000 on eelmisest aastast alates.
Aga ikkagi on AZLK-ga ägedam liikuda kui Ladaga.
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas stern100 »

Suvalisi kasutatud mootoreid igal pool lademes...ja mis see siis kergelt üle käia on? Rõngad saaled klapid jne.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 4 x 412 , 2715, 426E, 2126 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 115 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Mosseonparim
Postitusi: 16
Liitunud: 02 Mai 2017 17:43
Telefon: 58955917

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Mosseonparim »

Stern võtab sulle kohe ühe varukast välja. Igal pool ikka näha sterni postitusi et müüb mootoreid.
Vasta