IŽ 412 1.7i 1978, IŽ 2125 1980 Härra Erko

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412IE 1978 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

Tervist, pole kaua kaua kirjutanud, mitte et ei oleks olnud, millest kirjutada, pigem lihtsalt ei olnud tuju kirjutamiseks. Esimese asjana küsin ära, kas on võimalik midagi selle vastu teha, et kui ma kirjutan ulme pika teksti siia, mis võtab omajagu aega, siis ma lõpuks postitamise nupule vajutades kõigest ilma ei jääks? Mul on juba mitu korda juhtunud, et kui ma hakkan postitama, olen foorumist automaatselt välja loginud ning sisse logides haihtub kõik kirjutatu :angry Võib olla olen ise loll ja teen midagi valesti, aga mulle tundub, et leht logib mind välja iga teatud aja tagant. Aga see selleks.

Kahjuks on asjalood nii, et minu truu Moskvich ei ole enam minu igapäevaauto, kuna tekkis vajadus võimalikult ökonoomse ja viisaka eluka vastu, mis rahakotti võimalikult palju alles jätaks :D Sellegipoolest ei ole masin unarusse jäetud, vähemalt kord paari nädala jooksul ajan ta garaažist välja ning naudin :auto Väga palju auto juures tehtud ei ole, kõik sättisin niivõrd stabiilseks, et detonatsiooni enam ei esine. Vahetatud on vedrukiigepuksid, reguleeritud käsipidur, käidud ülevaatusel ning nüüd jälle aasta hooletu. Sel aastal võtsin esimest korda osa mosseklubi suvesõidust, mis oli väga lahe, juba ootan järgmist aastat :rokib Kokku sai läbitud umbes 500km ning ainus probleem oli bensiinipumba ülekuumenemine paaril korral. Garaaž läheb peagi külmaks (tegelikult juba on) ning nüüd on mul üks teine asi, millega mässata ja millest kõike ilmtingimata garaažis ei pea tegema. Nimelt on mul 1,7l plokk, plokikaas, mida ma natukene järgi olen aitanud, sissepritse osad on ka üldjoontes olemas ning uue sisselaskekollektori joonistega olen juba algust teinud :lol Vastus küsimusele, miks mulle seda kõike vaja, on lihtne, iseennast tahan arendada, tahan midagi teha oma kätega ning loomulikult tahan mosset paremini liikuma saada :) :) Töö edeneb, kuis rahakott lubab, loodan, et ikka rohkem lubab teha :hail

Lõpetuseks ka üks tore mälestus suvesõidust ning loodan, et järgmine tuleb veel lahedam :beer
Pilt
Viimati muutis Härra Erko, 24 Okt 2019 00:30, muudetud 1 kord kokku.
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Kasutaja avatar
hamada
Postitusi: 146
Liitunud: 18 Veebr 2010 18:57
Asukoht: Kiili

Re: IŽ 412IE 1978 Härra Erko

Postitus Postitas hamada »

Härra Erko kirjutas:Esimese asjana küsin ära, kas on võimalik midagi selle vastu teha, et kui ma kirjutan ulme pika teksti siia, mis võtab omajagu aega, siis ma lõpuks postitamise nupule vajutades kõigest ilma ei jääks? Mul on juba mitu korda juhtunud, et kui ma hakkan postitama, olen foorumist automaatselt välja loginud ning sisse logides haihtub kõik kirjutatu :angry Võib olla olen ise loll ja teen midagi valesti, aga mulle tundub, et leht logib mind välja iga teatud aja tagant.
Kirjuta pikk jutt kõigepealt näiteks notepadi ja siis kui kõik on valmis tõstad copy-pastega jutu foorumisse.
Ilu on omakasupüüdmatu rahulolu.
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: IŽ 412IE 1978 Härra Erko

Postitus Postitas wax »

Kui sessioon aegub, siis jah läheb kõik kaotsi. Ise olen endale käe sisse harjutanud, et enne "Saada" nupu vajutamist võtan kogu teksti Ctrl+A ja Ctrl+C, ehk siis kopid kogu teksti mällu.

Sisse-väljalogimise probleemile saad ehk siit lahenduse http://www.mosseklubi.ee/foorum/viewtop ... 3&start=70
Kasutaja avatar
Sirwilliam
Postitusi: 63
Liitunud: 08 Sept 2015 19:22

Re: IŽ 412IE 1978 Härra Erko

Postitus Postitas Sirwilliam »

hamada kirjutas:
Härra Erko kirjutas:Esimese asjana küsin ära, kas on võimalik midagi selle vastu teha, et kui ma kirjutan ulme pika teksti siia, mis võtab omajagu aega, siis ma lõpuks postitamise nupule vajutades kõigest ilma ei jääks? Mul on juba mitu korda juhtunud, et kui ma hakkan postitama, olen foorumist automaatselt välja loginud ning sisse logides haihtub kõik kirjutatu :angry Võib olla olen ise loll ja teen midagi valesti, aga mulle tundub, et leht logib mind välja iga teatud aja tagant.
Kirjuta pikk jutt kõigepealt näiteks notepadi ja siis kui kõik on valmis tõstad copy-pastega jutu foorumisse.
Tere,
Viimasel korral kui pika teksti kirjutasin ning ennem foorumisse sisestamist tunnike eemal olin siis oli ka pettumus, et kadus ära. Õnneks vajutasin "back" nuppu (lehel tagasi minekuks) ning tekst ilmus tagasi, tegin copy ning logisin uuesti sisse ning "paste". Pääsesin uuesti trükkimisest :D
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412IE 1978 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

Olen teadlik, kuidas kopeerimine ja kleepimine käib, probleem selles, et asi kipub ununema ning telefonitsi trükkides tagasinupule vajutamisest kasu ei ole mingit. Arvasin, et äkki on mingi viis seda automaatset välja logimist vältida näiteks :D
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412IE 1978 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

Üks asi, millega mul naine vaikselt tegeleb, mina loomulikult abis :)

Pilt
Pilt
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412IE 1978 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

Tervist, sõbrad, pole pikka pikka aega midagi kirjutanud, eks on ikka tegevust ka olnud. Auto endiselt alles ning aeg-ajalt liikvel, järjekordne mossesõitki seljataha jäänud. Kunagi vist tuli ka jutuks pritse ehitamine, sellega me tegelesin tõepoolest, kuid lõpuks kakkusin kõik ikka maha. Mitte et ma alla andsin, vaid töö kvaliteet oli mul esimesel korral nii sitt, et tekkisid igasugused probleemid. Kasutasin Sierra 2.0 sohc pritsesüsteemi ning suuremalt osalt ka juhtmestikku(see osutus suureks veaks). Kuna mul sel ajal keevitusaparaati ei olnud, ja klassikaaslasel ning kaasfoorumlasel, Oliveril juhtus olema kodus 3D-printer, proovisin teha sisselased plastikust. See lendas mul loomulikult laiali, kui ükskord käivitamisel tagasi lõi :D Sellest ajast pole siia postitanud. Eks veits häbi oli enda läbikukkumist tunnistada, aga nüüd olen sellest üle saanud ja juban enda üle naerda :D Juhtmestik ilmselgelt väga hästi ei sobinud, pidin tegema palju juhtmejätkusid ja ühendusi, sealt tulid omakorda probleemid, vändaanduri signaal oli jube segane, juhtmestik ei olnud väga optimaalselt tehtud, armatuuri all oli puder ja kapsad :D

Käima ma ta siiski sain ja Oliver lindistas:
https://www.youtube.com/watch?v=PTqidxORqzY

Ühe talve pidi mosse olude sunnil väljas veetma, kuid nüüd ilusasti garaažis.
Pilt
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412IE 1978 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

"Mis sitasti, see uuesti." ja "Süües kasvab isu", nende tsitaatidega võiks järgneva teksti kokku võtta küll, siiski otsustasin natuke süvenenumalt postitusega tegeleda :D

Sterniga oleme kogu aeg vaikselt kirjavahetust pidanud ja siis selle pritse tegemise ajal pakkus ta mulle 1.7 mootorit ja mul hakkas ikka isutama selle järgi. Rahakott vaidles tookord vastu, kuid kusagilt liikus minu poole mingi suuremat sorti summa, äkki oli stipp koolist või midagi. Ja mina liikusin samal ajal juba Palivere poole :D

1.7 tõin ära, lammutasin osadeks ja siis panin kokku tagasi, pritse läks samale mootorile. Pildid sellest on mul teises arvutis olemas, võib olla hiljem lisan mõne.

Esialgne pritsejama, mis ma tegin, sealt viskasin juhtmestiku minema, see ei kõlbanud kassi saba alla ka :D Viimased aasta aega olen tegelenud garaažiinventari laiendamisega, rentisin uue garaaži ka, kus on korralik 3f elekter sees, tegime selle sõbraga mõtteliselt pooleks ja tema ehitab oma Sierrat ning mina mosset. Garaažil on 2 puudust, kütet ei ole ning kitsas on ta ka, mosse jaoks piisab, aga teiste autodega olen jänni jäänud.

Pilt

Lasin Soomest tuua korraliku keevitusaparaadi

Pilt

Lõpetuseks paar klõpsu suvesõidust

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412IE 1978 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

Hmm, eelmine postitus nüüd jäi justkui pooleli, pidi ta lõppema sellega, et alustasin uuesti pritse aretamist(mis sitasti, see uuesti). :D Tellisin hunniku juhtmeid, pistikuid, termokahanevaid, pistikuklemme jnejne. Ostsin kuumaõhupuhuri, klemmide pigistamistööriista ja muud jama, mis praegu kõik pähe ei tule. Arvet selle üle ei pea, sest ei taha isegi teada, mis see kõik maksma on läinud :D

Pritset hakkab juhtima Speeduino, ehk siis arduino baasil "open source" aju. Funktsioonidelt ja põhimõttelt sarnane Megasquirtiga, kuid tunduvalt soodsam lahendus. Tegin veidike 3D-modelleerimist ning sõbra abiga valmis karp, mis hoiab aju omal kohal ning kaitseb.

Pilt
Pilt

Sisselaskega oli omajagu tegemist, esiteks CAD programmiga flantsi joonised, Tallinnas üks tüüp lasi plasmaga välja lõigata. Pihusti pesad treis isa tuttav, tema ainus tunnustatud maksevahend on kusjuures 2l õlu.

Pilt
Pilt

Seejärel sain keevitamist harjutada

Pilt
Pilt

Lõpuks tundus valmis ja viskasin värvi selga aerosooliga, hiljem muidugi avastasin, et midagi jäi puudu :angry Nimelt gaasitrossi kinnihoidmiseks ei teinud ma mingit kinnitust. No eks hiljem mõtlen, kuidas selle lahendan.
Pilt

Edit: lõpetan nüüd hetkeks selle postituste pommitamise, ehk tekib mingi arutelu või küsimusi projektiga seoses :think
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
martinjev
Postitusi: 32
Liitunud: 10 Aug 2012 16:18

Re: IŽ 412IE 1978 Härra Erko

Postitus Postitas martinjev »

Pigem ootaks tulemusi :)
Vasta