IŽ 412 1.7i 1978, IŽ 2125 1980 Härra Erko

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412 1.7i 1978 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

Nonii , kolm kuud viimasest postitusest möödas, nagu niuhti, ja ega erilisi arenguid mosse asjus ei ole. Kuna olen endiselt suhteliselt algaja keretöödes, võtsin vahepeal töösse ühe sõbra auto, mille kere pehmelt öeldes juba suht vanaraud oli. Sain veel viimast korda kätt harjutada ja mõne kopika teenida enne tõsisemalt mossele pühendumist. Tegu oli vana Opel Astraga ja tagumised poolraamid oli vaja põhimõtteliselt nullist üles ehitada.

Igatahes, tagasi teemasse. Mossel lõikasin välja sisemise karbi, et siis uus väänata.
Pilt
Pilt
Pilt

Karp käes, jeeii :)
Pilt

Uus sisemine karp tuleb tsipa lihtsama disainiga kui originaal
Pilt

Esimene keevitus mosse kallal, jube pisike, aga vähemalt algus on tehtud :)
Pilt
Pilt

Kuna ma olen juba teine inimene, kes sellel keretöid teeb, on minul 2x rohkem tööd, kui eelmisel tüübil :)
Pilt

Leidsin uued tiiva alused plekid, kuid üks nendest pole päris originaalse disainiga, kasutusse ei lähe, proovin alumise otsa ise uue teha.
Pilt
Pilt

Uus sisemine karp
Pilt
Pilt

Pikalt polnud täna aega kirjutada, seega lisasin vähemalt palju pildimaterjali :auto
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412 1.7i 1978 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

Juhuslikult leidsin ka kõige esimese pildi, mis ma kombimossest tegin, niiviisi ta seal seisis, kuni ma ta ära tõin. Kõrvale oli ruumi tehtud golf III jaoks, mille alla oli kividest põhi laotud. Oleks ju võinud sama Moskvichi parkimiskohaga teha, aga siiski jäeti ta muldpõrandale mädanema :cry
Pilt
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412 1.7i 1978 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

Natukene olen jälle nokitseda jõudnud, aga erilisi arenguid ei ole, sest suur osa garaažis veedetud ajast on läinud karbi paika panemise peale ja no päris õige ta ikka veel ei ole
Pilt
Pilt

Tagauks on ka selline imelikult kõver, panen alt esi-ja tagaukse kohakuti, vajub aknaraam täiega sissepoole ja vastupidi. Ukse alumine ots jookseb ilusti paralleelselt karbiga. Lisaks jookseb tagauks alt esiuksega kokku, noo ma ei tea...
Pilt
Pilt
Pilt

Kuna mul sisemine karp sai lihtsustatud disaini, siis ei ole sellel enam valtsi, mille peale muidu põhjaplekk toetub ja kinnitub. Kumba pidi oleks mõistlikum korkkeevituseks põhjaplekk valtsida, kas allapoole või ülespoole? Endale tundub loogilisem ülespoole valtsida ja siis hiljem kerehermeetikuga alt vahe täis lasta.

Teine küsimus, "komistasin" kogemata mosse tutikale käigukastile otsa ja pidin ta loomulikult ära tooma. Kas need uued käigukastid ongi nii, et viskad vahele, valad õli sisse ja valmis või peaks sellega siiski profülaktikaks mingeid muid toiminguid tegema?

Viimaste piltide mõte on näidata tagumise ukse istumist, ärge seda lappes karpi seal all tähele pange, see pole veel täielikult fikseeritud.
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: IŽ 412 1.7i 1978 Härra Erko

Postitus Postitas stern100 »

Tere tulemast klubisse. Olen selliseid plekitöid juba 11aastat teind ja asjade paika lõikamine on väga tavaline nähtus igal vanal autol. Vahet pole kas vene või usa...küll tuleb ühest kohast sentimeeter vahelt ära võtta või teisest kohast kurvi kuju muuta...ja vahed ise paika ajada lõigates-keevitades. Alles jamasin Jaguar E type 3 seeria kapotiga- õudusunenägu sest kapoti toorikplekk käsitöö ja igas suunas suurem kui vaja.

Põranda kohta- ülespoole ja alt hermeetikuga täis- krunt, värv, hermeetik, värv/kivikaitse ja peaks ideaalne saama.

Kasti kohta- tihendid hakkavad 100% lekkima, vaheta ära ja piilu küljekaanest kontrolli mõttes ikka sisse ka.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 4 x 412 , 2715, 426E, 2126 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 115 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412 1.7i 1978 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

Tänud Sternile detailsete vastuste eest, täna veetsin päeva garaažis ja sain lõpuks vähemalt enda jaoks piisavalt paika. Vene foorumites olen näinud, et mõned panevad veel lisalehe välimise ja sisemise karbi vahele, kuidas te sellesse suhtute?

Seekord vähe teksti ja palju pilte, ühe korra olen pidanud terve oma teema pildi lingid kõik ühekaupa uuendama, loodame, et seda uuesti ei juhtu :lol Kahju vaadata, kuidas nii paljudel vanematel postitustel pildid kadunud :(
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Kasutaja avatar
Martin2140
Postitusi: 286
Liitunud: 19 Mai 2018 20:11
Telefon: 58955917

Re: IŽ 412 1.7i 1978 Härra Erko

Postitus Postitas Martin2140 »

Tulevikus poltidega karbivahetus. :D
Ainult nõrganärviline kontrollib mootoris õli
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412 1.7i 1978 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

Olin eile natukene garaažis, üks plekitükk lisandus mosse külge. Alguses olin ikka jobu, et nii palju kohe lahti ja küljest lõikasin, eks sellepärast ma nägingi nii palju vaeva selle karbi klappima saamiseks. Järgmine kord olen targem ja lähenen asjale teistmoodi, vähemalt on nüüd see hirm ja teadmatus kadunud, kus asjad ei klapi ja ei julge muudatusi ka teha, muidu keeran päris perse :lol
Mõni pilt ka eilsest tööst.
Pilt
Pilt
Pilt
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
martinjev
Postitusi: 32
Liitunud: 10 Aug 2012 16:18

Re: IŽ 412 1.7i 1978 Härra Erko

Postitus Postitas martinjev »

Mahakäiatud keevitus on ilus silmale vaadata küll aga varjatud kohtades ma sellele liialt rõhku ei paneks. Käiamata jääb tugevam õmblus ja väiksem tõenäosus et keevitus koht praguneb.
A muidu hea töö endiselt!
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412 1.7i 1978 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

Mahakäiatud keevitus on ilus silmale vaadata küll aga varjatud kohtades ma sellele liialt rõhku ei paneks.
Njaa, mõistan miks nii mõtled, kuid siin on mul hea võimalus õppida ja harjutada, enne kui välimiste kerepaneelideni jõuan. Seni kuni on motivatsiooni niimoodi teha, teen samamoodi edasi. Kui penetratsioon on hea, siis ma väga tugevuse ja pragunemise pärast ei muretse.

Praeguseks olen nii kaugel, minu arvates on igatahes see vaatepilt tööd väärt, algul sai karbi liitumiskoht tsipa mööda, aga parandasin ära.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: IŽ 412 1.7i 1978, IŽ 2125 1980 Härra Erko

Postitus Postitas Härra Erko »

Pole jälle aastakese midagi postitanud, kombi seisis tükk aega niisama, sest võtsin sõbra mosse vahele ja tolle tegemine venis jube pikaks. Nüüd olen jälle asja kallal vähemalt seniks, kuni keevitusgaas otsa lõppeb :lol

B-piilari alumine ots
Pilt
Pilt
Pilt


Siin hakkasin päris mäda asja lahti lõikama ja noh, midagi nagu ei jäänud järele enam :kill
Pilt
Pilt
Pilt


Ehitasin osa sisemisest ja välimisest koopaäärest üles, ei jäänud 100% originaal kontuuri, aga petab ära küll vast
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Vasta