IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
Sirwilliam
Postitusi: 63
Liitunud: 08 Sept 2015 19:22

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas Sirwilliam »

MAZ kirjutas:See koht Pilt

Minu masin seisis samas hoones 2013.a talve:
Pilt

Tore,et sul on hea varu uusi asju,see päästab teatud probleemidest. Kuid praktikuna hoiatan,et need uued osad on tihti ka pool praak ja pool fabrikaadid. Seda mitte alati aga teatud juhtudel. Usalda aga kontrolli,kehtib siin :beer

Ehk kunagi satume Elva vahel kokku :beer
Tere,
Seda oligi arvata, et keegi kohalik selle koha ära tunneb :) . Kasutasin garaasi auto värvimiseks kuna kodus niipalju ruumi ei olnud :( Auto oli siis talvekorteris või remondis?
Nii mõningi on mulle maininud, et uksed ei pruugi sobida (kuigi väga raske oli neid leida), tiibadega asi nii hull ei pidanud olema..Kuna kere on eraldi värvitud ja uksed on hiljem jupikaupa laekunud, siis on kahjuks paras pusimine uksi ette katsetada (võib palju kahju teha värvile) aga midagi teha ei ole..ettevaatlikult. Või kannatab maas mingid mõõtmised teha?
Loodame, et uueks aastaks ikka auto valmis saab. Eks siis kohtume linnavahel :beer
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas MAZ »

2013 oli nii talvekorter kui remontimine. Ära tundmise pärast ei maksa põdeda,kuna palju neid kohalikke mossemehi siis on? Ma arvan,et mõned veel kui end kaasa arvan.
Kui sa uksi panema hakkad jälgi,et uksevahed sobiksid ning arvesta ka tihendi liitepinnaga. Mingil määral annab uksi ka reguleerida koos lukkuga. Aga see on kahe inimese töö ja seepärast ära neid uksi kohe julmalt kinni keera enne,kui tihendid on liimitud ja lukud paigas.
Soovitan kohe ka müramatti ja Dinitrol ML lasta ustesse,muidu tekivad hiljem,veidi ebameeldivad probleemid.Ehk plekikolin ja niiskusega roostetama hakkavad seest.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
Sirwilliam
Postitusi: 63
Liitunud: 08 Sept 2015 19:22

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas Sirwilliam »

MAZ kirjutas:2013 oli nii talvekorter kui remontimine. Ära tundmise pärast ei maksa põdeda,kuna palju neid kohalikke mossemehi siis on? Ma arvan,et mõned veel kui end kaasa arvan.
Kui sa uksi panema hakkad jälgi,et uksevahed sobiksid ning arvesta ka tihendi liitepinnaga. Mingil määral annab uksi ka reguleerida koos lukkuga. Aga see on kahe inimese töö ja seepärast ära neid uksi kohe julmalt kinni keera enne,kui tihendid on liimitud ja lukud paigas.
Soovitan kohe ka müramatti ja Dinitrol ML lasta ustesse,muidu tekivad hiljem,veidi ebameeldivad probleemid.Ehk plekikolin ja niiskusega roostetama hakkavad seest.
Uste sisse oli plaanis kleepida küll midagi, et ei koliseks. Praegu olen kasutanud paaris kohas sellist ainet. Mis teised arvavad kas jätkata sellega edasi või siis välja vahetada nt. eelmainitud Dinitrol ML vastu? Sellel aerosoolil oli hea pikk voolik, mis sobib õõnsustesse laskmiseks.

Pilt
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas wax »

See peaks olema sisuliselt sama, mis Dinitroli, Tectyli ja teiste ML-id, ehk siis õõnsustesse laskmiseks.
AZLK 412IE '74 - AZLK 434IE '75 - Iž 27151 - AZLK 2140 '78 - M402 '57
https://www.facebook.com/WaxGarage
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas stern100 »

Uksed timmitakse paika ikka enne värvimist. Kui seda enne ei tee ja kasutatud veel "varuosauksi", võid omadega päris pe*ses olla.... Kui veab saad istuma, kui mitte siis võta järgmised, aga katseta enne värvimist ära :) Järgmine kord oled selle koha pealt juba targem.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 4 x 412 , 2715, 426E, 2126 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 115 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
marek
Postitusi: 377
Liitunud: 05 Veebr 2009 12:29
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas marek »

stern100 kirjutas:Uksed timmitakse paika ikka enne värvimist. Kui seda enne ei tee ja kasutatud veel "varuosauksi", võid omadega päris pe*ses olla.... Kui veab saad istuma, kui mitte siis võta järgmised, aga katseta enne värvimist ära :) Järgmine kord oled selle koha pealt juba targem.
Ja kui ei peaks olema veel tehtud, siis kindlasti ka uued varuosa esitiivad koos kapoti, esipõlle ja ninaplekkide/suunatuledega enne värvimist kindlasti külge sobitada.

Aga uste sobitamisel juba värvitud ukseauku soovitan kindlasti mingi "pehmenduse" vahele panna, et uksed värsket värvi ära ei kriibiks ja siin kindlasti kehtib see, et mida laiem ja suurem ala katta - seda kindlamini jääb värv terveks.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas MAZ »

Põhimõtteliselt see MOTIPi sisepindade kaitse määre/vaha on suht sama asi,mis Dinitrol ML. Võibolla isegi parem,kuid ise pole seda proovida veel saanud.

Mareku märkus oli õige, soovitan võtta ehituspoest vahtplasti,mis pannakse parketti alla(õhuke rullis riba). Midagi eriti ei maksa aga aitab hilisemate jamade vältimist.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
BergIE
Postitusi: 283
Liitunud: 19 Nov 2013 19:36
Telefon: 5061898
Asukoht: Pärnumaa

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas BergIE »

stern100 kirjutas:Uksed timmitakse paika ikka enne värvimist. Kui seda enne ei tee ja kasutatud veel "varuosauksi", võid omadega päris pe*ses olla.... Kui veab saad istuma, kui mitte siis võta järgmised, aga katseta enne värvimist ära :) Järgmine kord oled selle koha pealt juba targem.
Mulle meeldib Sterni öeldu! Oma esimeses postituses siin teemas ei tahtnud öelda, et asju tehakse vales järjekorras. Järjekord asjadele tuleb mitmenda auto ehitusel alles. Kõik me õpime. Mul oli ka probleem ustega ja just peale värvimist! Sterni kuldsed sõnad on meeles ja ei kao sealt kuhugi. Õnneks olid minu autol omad uksed, kuid siiski probleeme jagus! Vedas sellega, et olid omad. Olen seda ämbrit kolistanud oma autol, õnneks vaid vaikselt, mul vedas...
Kaunitar 2015.
Kasutaja avatar
Sirwilliam
Postitusi: 63
Liitunud: 08 Sept 2015 19:22

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas Sirwilliam »

marek kirjutas:
stern100 kirjutas:Uksed timmitakse paika ikka enne värvimist. Kui seda enne ei tee ja kasutatud veel "varuosauksi", võid omadega päris pe*ses olla.... Kui veab saad istuma, kui mitte siis võta järgmised, aga katseta enne värvimist ära :) Järgmine kord oled selle koha pealt juba targem.
Ja kui ei peaks olema veel tehtud, siis kindlasti ka uued varuosa esitiivad koos kapoti, esipõlle ja ninaplekkide/suunatuledega enne värvimist kindlasti külge sobitada.

Aga uste sobitamisel juba värvitud ukseauku soovitan kindlasti mingi "pehmenduse" vahele panna, et uksed värsket värvi ära ei kriibiks ja siin kindlasti kehtib see, et mida laiem ja suurem ala katta - seda kindlamini jääb värv terveks.
Tiibasid ja uksi veel ette ei ole võtnud. Seisavad hetkel sellisena nagu nad ostetud said. Ühesõnaga tuleb katsetus ette võtta ja palju "pehmendusi" :)
Kasutaja avatar
Sirwilliam
Postitusi: 63
Liitunud: 08 Sept 2015 19:22

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas Sirwilliam »

Vaikselt ikka tegelen.
Selle mögina all polnudki kõige hullem pilt. Paistab, et on täitnud oma eesmärki 34 aasta jooksul päris hästi :beer Polnud just kõige kergem seda eemaldada, kasutasin vana sirget peitlit ja jäägid lahustilapiga puhtaks. Kiht oli kohati ca 10+ mm paks. Peab mõtlema kas puhastada haljaks ära vaid roostes kohad (ülejäänud matistada) või siis teha kogu pind ikka ära ja kas on mõtet ukseposti kõrvalt ülejäänud möginat üldse maha ajada ???


Pilt
Vasta