Probleem roolikarbiga

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Vasta
Kasutaja avatar
Oliver
Postitusi: 100
Liitunud: 04 Jaan 2014 21:45
Telefon: 56780747
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Probleem roolikarbiga

Postitus Postitas Oliver »

Tervist!

Hiljaaegu tekkis mossel kahtlased helid rooli pöörates. Kahtlustan arvama, et roolikarbis on midagi väga kulunud või sootuks katki. Mudeliks Azlk 2140. Vasakule keerates liugleb rool kergelt ja ilma takistusteta, aga kui pöörata paremale, siis vahepeal jääb kinni ja/või läheb ilgema raginaga edasi. Ei julge liiklusesse naaseda hetkel, sest rool jäi kinni liikluses ja läks napilt, et vastutulijale otsa ei sõitnud. Problem on tasapisi hullemaks läinud. Varasemalt parklas väikse kiirusega pöörates tegi ragiseivadi helisid, nüüd ragiseb ka siis, kui tungisin esimesed rattad lendu ning proovisin rooli pöörata. Vasakule liigub ilusti, paremale liigub kehvasti.

Karbi kaane alla piilusin korraks - õli oli sees ja silmaga midagi kahtlast ei märganud. Kas äkki on mingi laager katki või milles võib probleem olla? Ehk aitaks karbi vahetus? Kui jah, siis kust sellise leida võiksin?

Äkki keegi oskab ka õpetada, kuidas roolikarpi eemaldada. Raamatus kirjas olev on veidi keeruline ja kohati ei saa seletusest aru.

Tänud!
Azlk 2140 Elite 1500 S 1976
IZ 2715 1992

Pilte minu tegemistest leiab siit: https://www.flickr.com/photos/138426639@N08/albums
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: Probleem roolikarbiga

Postitus Postitas stern100 »

Karbi eemaldus lihtne. Koopast kolm polti lahti, roolivarda juurest kah klamber lahti, rooliots lahti ja meelitades tuleb ta ülespoole välja. Kui vajad korralikku roolikarpi siis mul neid pakkuda, PS huvi korral.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 4 x 412 , 2715, 426E, 2126 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 115 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
marek
Postitusi: 377
Liitunud: 05 Veebr 2009 12:29
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Re: Probleem roolikarbiga

Postitus Postitas marek »

Soovitaks kindlasti lahtivõtmist roolihoovast alustada kuna viimane vajab üldjuhul mõningast tagumist enne kui šarniiri koonus või siis hoob ise (oleneb kas jätta hoob karbi külge või mitte) karbi küljest lahti tuleb. Kui teised kinnitused on enne lahti võetud siis pole enam toetust löömiseks kui karp vabalt liikuda saab.

Enda kogemuste (mitte mossega) põhjal roolihoova eemaldamine karbi küljest 10 x suurem töö (on vaja läinud tõmmitsat ja kuumutamist) võrreldes hoova karbi külge jätmise ja šarniiri koonusliite lahtisaamisega. Võimalik et mossel eemaldub roolihoob karbist tulevalt võllilt kergelt, ei tea.
Kasutaja avatar
Oliver
Postitusi: 100
Liitunud: 04 Jaan 2014 21:45
Telefon: 56780747
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Probleem roolikarbiga

Postitus Postitas Oliver »

Selged pildid, suured tänud!

kui seltsimees stern100'ga kaubale saan, siis vahetan ära ja lisan siia ka mõned pildid ja kindlasti raalin välja ka põhjuse, miks sedasi ragises. :)
Azlk 2140 Elite 1500 S 1976
IZ 2715 1992

Pilte minu tegemistest leiab siit: https://www.flickr.com/photos/138426639@N08/albums
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: Probleem roolikarbiga

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Mis seal muud,kui mõni asi ära lagunenud ja kui juba kinni tõmmab siis on seal miskised väikesed rauast pudinad....
Vaat mina aru ei saa,mis nende roolikarpidega lahti. Kõik on nendega niipalju hädas,mul pole midagi kunagi juhtunud. Õlid sees ja häda pole. Kahtlustan,et jamad juhtuvad ikka neil,kellel auto hooldamata. Süüdlasi taga ei aja.... :)
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
Oliver
Postitusi: 100
Liitunud: 04 Jaan 2014 21:45
Telefon: 56780747
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Probleem roolikarbiga

Postitus Postitas Oliver »

Minu mosse puhul on see paha asi, et kui ma ostsin selle, siis ta oli seisnud pikka aega väljas. Tänaseks juba nii palju osi uute vastu vahetanud ja eks neid katkiseid osi tuleb välja veel palju. Aga vaikselt saab kõik ära vahetatud ja eks varsti pole viga midagi :) Kuna talvel sellega väga palju ei sõida, vaid käivitan ja teen pisikesed ringid, siis iga suvise hooaja alguses saab kõik õlid ja möllud üle vaadatud.
Azlk 2140 Elite 1500 S 1976
IZ 2715 1992

Pilte minu tegemistest leiab siit: https://www.flickr.com/photos/138426639@N08/albums
Kasutaja avatar
Seenior
Postitusi: 637
Liitunud: 18 Apr 2009 15:20
Asukoht: Lavassaare

Re: Probleem roolikarbiga

Postitus Postitas Seenior »

TALUPOEG TALUJA kirjutas:Mis seal muud,kui mõni asi ära lagunenud ja kui juba kinni tõmmab siis on seal miskised väikesed rauast pudinad....
Vaat mina aru ei saa,mis nende roolikarpidega lahti. Kõik on nendega niipalju hädas,mul pole midagi kunagi juhtunud. Õlid sees ja häda pole. Kahtlustan,et jamad juhtuvad ikka neil,kellel auto hooldamata. Süüdlasi taga ei aja.... :)
Mosse roolikarbi probleemiks on enamasti liighoolitsevad(või oskamatud) omanikud,kes liigse reguleerimisega karbi kinni poovad,tavahoolduseks piisab,kui vahel kork maha keerata ja õlivarras sisse pista.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: Probleem roolikarbiga

Postitus Postitas Edel »

Laager roolikarbis laiali lagunenud. Vahetus koos sambaga pole eriline probleem.
Karbil ei ole vaja reguleeringut liiga peale keerata, kui siis ülevaatuse ajaks. Ise olen jätnud pisikese lõtku, vähemalt on hea kerge keerata. Roolimise täpsust see nüüd ei muuda, kui lõtk täitsa ära kaotada, Mossel (ja teistel Vene autodel) mõjutavad vabakäiku ka kõik roolivarraste liigendid, seal sees asetsevad vedrud lubavad liigendeid natuke "mängida" ja seda juba uuest peast.
Kasutaja avatar
Oliver
Postitusi: 100
Liitunud: 04 Jaan 2014 21:45
Telefon: 56780747
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Probleem roolikarbiga

Postitus Postitas Oliver »

Mul oli roolilõtk umbes 40-50 kraadi, mis on juba ilmselgelt liiga palju :D Sirgel teel oli pisut keeruline sõita, aga sain hakkama. Mosse vana kah ja usun, et karbi sisu pole väga pikka aega uuritud (enne minu kätte jõudmist). Võimalik, et laager ongi otsad andnud.
Azlk 2140 Elite 1500 S 1976
IZ 2715 1992

Pilte minu tegemistest leiab siit: https://www.flickr.com/photos/138426639@N08/albums
Kasutaja avatar
Oliver
Postitusi: 100
Liitunud: 04 Jaan 2014 21:45
Telefon: 56780747
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Probleem roolikarbiga

Postitus Postitas Oliver »

Nonii,
roolikarp sai vahetatud juba mõnda aega tagasi, aga pole leidnud aega siia kirjutada. Pusisin ikka palju, et karp välja mahuks. Proovisin ühtmoodi, siis teistmoodi ja lõpuks kuidagi välja vupsas. Imestan üldse, kuidas sellega sõita sain :D laagrist alles metallipuru. võllil oli loks väga korralik :D

Krudisin uue peale ja hoopsi teine asi. Lõtku sain peaaegu olematuks, aga väga väikse lõtku jätsin sisse. Nüüdseks liiklen mossega Tartu vahel edasi ilma probleemideta :)
Azlk 2140 Elite 1500 S 1976
IZ 2715 1992

Pilte minu tegemistest leiab siit: https://www.flickr.com/photos/138426639@N08/albums
Vasta