412 mootori pöörded langevad ja liigne vibratsioon

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: 412 mootori pöörded langevad ja liigne vibratsioon

Postitus Postitas Härra Erko »

Mul peaks täna olema aega, kontrollin tiheduse ära ja siis vaatab edasi...
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: 412 mootori pöörded langevad ja liigne vibratsioon

Postitus Postitas Härra Erko »

Kontrollisin õhutiheduse ära, mingit muutust mootori töös cleanerit lastes ei täheldanud. Leidsin garaažist veneaegse rem komplekti (kasutatud) ning avastasin, et mul puudub üks klapp (pildil). Kuna seda seal varem ei olnud, ei oskanudki seda taga igatseda. Kahjuks sai kütus otsa ja järgi proovida ei saanud. Düüside suurustega tekkis ka üks küsimärk, nimelt omal remontkomplektist sain õhudüüsid kirjaga 310 ja 330 ning vanad düüsid olid ka samasugused. Seega hetkel võtsin sellest veneaegsest rem komplektist vanad düüsid ja kruttisin külge. Suuruseid ma õhudüüsidel ei tea, sest neid pole võimalik välja lugeda, kütuse düüsid klappisid originaaliga. Kui uuesti garaaži satun, siis annan teada, kuidas teiste düüsidega ja selle klapiga masin töötab.Pilt
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: 412 mootori pöörded langevad ja liigne vibratsioon

Postitus Postitas Härra Erko »

Pöörded enam ei lange ja mootor käib ka juba üsna viisakalt. Nüüd uus küsimus segu timmimise kohta. Tavaliselt nendel karburaatoritel segu jaoks vist ainult üks kruvi. Minu omal igatahes 2tk. Üks on CO kruvi, tehasest punasega märgistatud(lugesin kusagilt, et gaasianalüsaatoriga paika pandud ja siis värviga märgistatud, et seda rohkem ei näpitaks). Teine on siis segukruvi. Minu omal on aga näha, et seda kruvi on siiski näpitud ja kruvitud, punane märgistus maas ja kruvikeeraja jäljed peal. Kuidas ma nüüd segu uuesti paika saaksin? Praegu tahmab küünlad ära, olenemata, mis asendis see teine kruvi on. Lisaks on suhteliselt keeruline seda kruvi töötava mootoriga keerata, sest kütusevoolik jääb ette rõvedalt. Idee järgi peaks mootor välja surema, kui segukruvi lõpuni kinni keeran? Minul jääb käima igatahes. Lisasin illustreeriva pildi ka, vasakpoolne segukruvi ja parempoolne CO kruvi.
Pilt
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: 412 mootori pöörded langevad ja liigne vibratsioon

Postitus Postitas partnermosse »

Segukruvi keerad kinni ja pool kuni 1 pööret tagasi. Seadistamise käigus reguleeridki kord käivitad kord suretad mootori välja, et kruvi keerata kui miskit segab. Co kruvi keerad kui tühikäik stabiliseerunud. Ja kõige olulisem ! Nendel kruvidel peavad olema kummirõngad terved, ei tohi olla pragulised.
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Härra Erko
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Juul 2015 20:20
Telefon: 56087413

Re: 412 mootori pöörded langevad ja liigne vibratsioon

Postitus Postitas Härra Erko »

Ühesõnaga, vaatan kummirõngad üle, siis segukruvi 0,5-1 pööret välja, üritan tühikäigu ühtlaseks saada ja alles siis CO kruvi kallale? Ja CO krutin siis täielikult hääle järgi?
Mis on hullem kui loll? Eks ikka sihikindel loll ;)
Urukoer
Postitusi: 760
Liitunud: 07 Juun 2011 22:26

Re: 412 mootori pöörded langevad ja liigne vibratsioon

Postitus Postitas Urukoer »

ikka nina järgi,ei ta sul seal häält tee :)
Kasutaja avatar
Muhulane
Postitusi: 686
Liitunud: 04 Aug 2014 17:48
Telefon: 5108714
Asukoht: Muhu saar

Re: 412 mootori pöörded langevad ja liigne vibratsioon

Postitus Postitas Muhulane »

CO keerad põhja kinni ja siis kaks kuni kaks pool pööret tagasi vist.
Viimati muutis Muhulane, 20 Jaan 2017 11:32, muudetud 1 kord kokku.
Ikkagi inimene.
Mis sest,et muhulane :)
Urukoer
Postitusi: 760
Liitunud: 07 Juun 2011 22:26

Re: 412 mootori pöörded langevad ja liigne vibratsioon

Postitus Postitas Urukoer »

kas tõesti 126 tuleb nii palju lahti keerata?
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: 412 mootori pöörded langevad ja liigne vibratsioon

Postitus Postitas moskiito »

Urukoer kirjutas:kas tõesti 126 tuleb nii palju lahti keerata?
see on isegi mõõdukas, mul vanamehe mehaanik kes samuti oli mosse spets, ütles alati et keerad segukruvi lõppuni sisse ning 2 ja pool pööret tagasi sest see pidavat olema tehase seadistus kuna kõik uued karpad tulid sellise seadistusega.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Urukoer
Postitusi: 760
Liitunud: 07 Juun 2011 22:26

Re: 412 mootori pöörded langevad ja liigne vibratsioon

Postitus Postitas Urukoer »

moskiito kirjutas:
Urukoer kirjutas:kas tõesti 126 tuleb nii palju lahti keerata?
see on isegi mõõdukas, mul vanamehe mehaanik kes samuti oli mosse spets, ütles alati et keerad segukruvi lõppuni sisse ning 2 ja pool pööret tagasi sest see pidavat olema tehase seadistus kuna kõik uued karpad tulid sellise seadistusega.
teemaks oli küll CO kruvi ,mitte segukruvi !
Vasta