M 401, 1955, hallarvi

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
hallarvi
Postitusi: 175
Liitunud: 02 Jaan 2012 18:32
Asukoht: Tartu

Re: M 401, 1955, hallarvi

Postitus Postitas hallarvi »

Krt, oleks ma teadnud, et sellise hinnaga saab, poleks hakanud treialit kiusama. Kas sa tahaks mulle selle saata pärnust, kui ma sulle raha kannaks?
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3334
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: M 401, 1955, hallarvi

Postitus Postitas stern100 »

hallarvi kirjutas:Krt, oleks ma teadnud, et sellise hinnaga saab, poleks hakanud treialit kiusama. Kas sa tahaks mulle selle saata pärnust, kui ma sulle raha kannaks?
Selles osas pead kedagi teist kiusama, kuna ise olen Haapsalu kandi poiss ;)
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 125 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
Seenior
Postitusi: 639
Liitunud: 18 Apr 2009 15:20
Asukoht: Lavassaare

Re: M 401, 1955, hallarvi

Postitus Postitas Seenior »

Saatmine pole probleemiks,kui selline pendelhoob poes olemas on.Praegu ei oska ainult öelda,mis päeval Pärnu jõuan.Võimalik,et alles laupäeval.
Kasutaja avatar
m401
Postitusi: 56
Liitunud: 13 Mai 2013 19:49
Asukoht: Tori
Kontakt:

Re: M 401, 1955, hallarvi

Postitus Postitas m401 »

Tere!
Mul endal Pärnusse sinna poodi kah asja. Aga jõuan sinna esmaspäev-teisipäev!Minek on kindel. Kui kellegilt muult saatmiseks abi ei saa siis anna teada! Selle väikse probleemi lahendab lennult!!!
Messing with my Mosse may result serious insury or death! :smokin
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: M 401, 1955, hallarvi

Postitus Postitas fokser »

Tere,
Eelkõige peaks tegema suure kummarduse hallarvi`le, et ta võttis käsile sellise suure projekti. Tean väga hästi palju selline projekt aega ja raha võtab... :)

Lugesin kogu teema läbi ja nii mõnigi asi on jäänud kummitama. Enne kui hilja loe parem järgmine seadus läbi:
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/11 ... _lisa2.pdf#
Tänapäeval enam ikka päris nii ei saa, et ehitad autot kuidas ise tahad. Pead väga täpselt täitma kõiki seaduse ja ettekirjutusi. Esimene asi, mis kohe silma jäi on tagatulede paigutus. Väike näide (väljavõte seadusest): "M1 ja N1 kategooria sõiduki S1 või S2 kategooria piduritulelaterna valgusava välisserva kaugus sõiduki külgservast ei tohi ületada 400 mm." Rääkimata sellest, et kõik tuled peavad olema õigete tähistustega ja LED pirne sa antud tuledes kasutada ei tohi. Samuti, kus on tagumised helkurid?
Enne kui Mosse uhke värvi peale saab, peaksid kõik muudatused sisse viima. Hilisemad parandused tulevad väga kulukad.
Aga jõudu ja jaksu edasiseks ehituseks. Kindlasti hoian teemal silma peal.... päris huvitav on teiste saavutustest lugeda.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
hallarvi
Postitusi: 175
Liitunud: 02 Jaan 2012 18:32
Asukoht: Tartu

Re: M 401, 1955, hallarvi

Postitus Postitas hallarvi »

Lugupeetud härra fokser, mul on kõik tulede asetused jne.juba Tartu ARK-s kooskõlastatud, aga tänud sellegipoolest, et tähelepanu sellele juhtisid. Ilma kooskõlastamata poleks ma ehitama hakanudki, nüüd aga lähen ainult kohale, kui valmis ja nagu naksti, arvel ta ongi. Pean ainul nüüd veel mõtlema, et kuidas ma need ajutised stanged sinna kinnitan, et arvele saaks ja ülevaatuse ajaks ka vist külge vaja kruvida. Kaks päeva tegin jälle sellist tööd, millest pilte nagu panna polegi, kuna esiosa ei tahtnud kuidagi kokku sobida- küll sai juurde keevitatud plekke ja auke teise kohta puuritud, oli kuradi väsitav. Kuid mõned pildid siiski.


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: M 401, 1955, hallarvi

Postitus Postitas fokser »

Tartu osariigis kindlasti omad seadused... Antud töö mida hr hallarvi sa hetkel teed on sõiduki ümberehitus. Loodan, et sa oled ikka seda uurinud: http://www.mnt.ee/index.php?id=10622 See on ka minu viimane hoiatus sulle ja ma rohkem sellel teemal ei räägi. :)

Tekkis aga küsimus. Mis auk see seal vasaku tule all on?
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
hallarvi
Postitusi: 175
Liitunud: 02 Jaan 2012 18:32
Asukoht: Tartu

Re: M 401, 1955, hallarvi

Postitus Postitas hallarvi »

Sealt august hakkab mul välisõhk sisselaske poole liikuma. Treial teeb juba vastavat tükki ka sinna, mis samuti kroomimisse läheb. Ilmselt panen kõik tuleklaasid valged, kuhu sisse siis värvitud pirnid, need ka juba olemas. Ehk jõuab ka sisselaske ringi teha, enne kui kokku korjama peale värvi hakkan.
hallarvi
Postitusi: 175
Liitunud: 02 Jaan 2012 18:32
Asukoht: Tartu

Re: M 401, 1955, hallarvi

Postitus Postitas hallarvi »

Tere.

Kas keegi oskab mulle siia kirja panna selle Pärnu poe kontaktandmed, kus vene autode juppidega äritsetakse?
Kasutaja avatar
Seenior
Postitusi: 639
Liitunud: 18 Apr 2009 15:20
Asukoht: Lavassaare

Re: M 401, 1955, hallarvi

Postitus Postitas Seenior »

Avo Kollamaa Autokaubad Savi3 Pärnu 80041 tel.4477262
Vasta