AZLK 2140 1980 HendrikR

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
hard0
Postitusi: 364
Liitunud: 22 Mai 2010 21:29

Re: AZLK 2140 1980 HendrikR

Postitus Postitas hard0 »

Mul mingi hetk läks relee-regulaator läbi ja hädapärast oli vaja sõita - keetis akust vett välja. Paari potis jäi happelahust väheks, timmisin destileeritud veega parajaks. Kaitsmete pesad kipuvad ka vahel kehvasti kontakti andma.
AZLK 426(427) 1973
AZLK 2140 "Rallye" 1977
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1980 HendrikR

Postitus Postitas tanello2 »

viska see aku kus kurat ja teine ja osta lihtsalt uus ja võimsam, ja nagu võluväel näed kuidas käivitusprobleemid kaovad aastateks ära. ja ma ei väsi kordamast :" ära kujuta vigu ette "
Pole sellel starteril sul midagi viga, aku on lihtsalt peetis ja kogu moos.
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1980 HendrikR

Postitus Postitas Edel »

Aku võimsusega ära nüüd liiale ka mine. 55AH on ette nähtud, 60AH sobib ka veel, aga suuremate näitajatega ei jõua genekas ära laadida ja jumal teab, mis veel juhtuda võib, kui eriti suure (80+AH) peale tõstad.
Samas pead ka aku suurust vaatama, et see kapotialla omale kohale ära mahuks. Üldreeglina on rohkem ampertunde mahutav aku ka välismõõtudelt suurem. 55AH akud kusagil 40-50 euru maksavad. Volgast ära osta, seal on kirves, ehk parem alustada Akukeskusest.
Kasutaja avatar
tarmo400
Postitusi: 118
Liitunud: 02 Veebr 2009 15:24
Telefon: 5014308
Asukoht: Tallinn

Re: AZLK 2140 1980 HendrikR

Postitus Postitas tarmo400 »

Kuna Moskvichil toimub aku laadimine püsiva pingega ja mingit voolu hulga mõõtmist ,nagu uutel autodel, ei toimu siis pole absoluutset mitte mingit vahet kui suure mahtuvusega aku süsteemis on. Kui akust kulutada ära 5Ah siis on vaja sinna tagasi ka "panna" 5 Ah.Ja pole mingit erinevust kas see 5 Ah pannakse 20 ampertunnise mahtuvusega akusse või 200 ampetunnisesse.Kui akut ostma hakata siis pole mõtet üle 60 Ah ja kävitusvooluga üle 500 A EN järgi osta aga seda puht rahalistel kaalutlustel.Nendest näitajatest edasi minek enam käivitamist ei paranda küll aga suureneb aku hind. Kui aga on olemas suurem/võimsam aku võib seda vabalt kasutada kartmata et midagi juhtuks.
Kasutaja avatar
HendrikR
Postitusi: 582
Liitunud: 08 Juul 2013 19:22
Telefon: 56643745
Asukoht: Lasnamäe
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1980 HendrikR

Postitus Postitas HendrikR »

Isa töökaaslased rääkisid ka,et võimsaid akusid orig. genekas ei jõua laadida. 65aH veel jõudis laadida. Aga noh,aku ostaks heameelega uue,aga vot ainus asi,mida pole eriti,on krõbisev paber ;) Vb el.süsteemis ka midagi aretatud vist valesti.Kahtlaselt kiirelt saab aku tühjaks. :uhoh
Igas korralikus peres peab olema vähemalt üks Moskvitš
Elus on 3 asja,mille nimel elada:seks,raha,Moskvich! :auto
Tegelen autofotograafiaga! Kui soov saada enda autost ilusaid pilte,võta ühendust ja küsi lisainfot! :)
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1980 HendrikR

Postitus Postitas Edel »

HendrikR kirjutas:kiirelt saab aku tühjaks. :uhoh
Vana aku tunnus ongi lühike kestvus. Laed küll ära, aga starterit palju anda ei saa, kustub ära. Minul kestis poeuus aku 4 aastat. Esimesed 2 talve Mosse peal sai korralikult vatti.
Kasutaja avatar
HendrikR
Postitusi: 582
Liitunud: 08 Juul 2013 19:22
Telefon: 56643745
Asukoht: Lasnamäe
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1980 HendrikR

Postitus Postitas HendrikR »

Edel kirjutas:
HendrikR kirjutas:kiirelt saab aku tühjaks. :uhoh
Vana aku tunnus ongi lühike kestvus. Laed küll ära, aga starterit palju anda ei saa, kustub ära. Minul kestis poeuus aku 4 aastat. Esimesed 2 talve Mosse peal sai korralikult vatti.
Ma ostsin selle aku tutikana 2014 mais :D
Igas korralikus peres peab olema vähemalt üks Moskvitš
Elus on 3 asja,mille nimel elada:seks,raha,Moskvich! :auto
Tegelen autofotograafiaga! Kui soov saada enda autost ilusaid pilte,võta ühendust ja küsi lisainfot! :)
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1718
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1980 HendrikR

Postitus Postitas wax »

HendrikR kirjutas:Ma ostsin selle aku tutikana 2014 mais :D
See peaks väga hästi toimima siis veel, kui ta just talv läbi tühjana ei seisnud.
Kui genekas ja laadimine korras, siis tester akule peale ja kontrollima, mis numbreid näitab nii klemmid peal kui klemmid maas. Võimalik, et mingi tarbija kuskil taga, mis sööbki aku tühjaks.
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: AZLK 2140 1980 HendrikR

Postitus Postitas Martpoiss »

HendrikR kirjutas:võimsaid akusid orig. genekas ei jõua laadida. :uhoh
Kui ma joon iga päev liitri vett, siis pean ma kraanist ikka laskma vett ühe liitri olenemata kas ma joon selle liitrisest kannust või kaheliitrisest. Kui ma tahan mingipäev poolteist liitrit vett juua siis liitrise kannuga jään janusse aga kaheliitrist kannu tuleb pärast kraani all veidi kauem täita. Kujuta nüüd ette et kann on aku, kraan on genekas ja sina oled elektritarbija :) See kui kiiresti kannu täis saad oleneb sellest kui jäme toru on aga kannu saad lõpuks täis ikkagi.
Kasutaja avatar
kassu
Postitusi: 288
Liitunud: 23 Aug 2014 19:18
Asukoht: kuressaare

Re: AZLK 2140 1980 HendrikR

Postitus Postitas kassu »

Omast kogemusest võin õelda,et talvel minu põllurallikas seisis mingi nädal aega,ükspäev tahtsin käima panna no ei läinud,viisin siis aku remonti,seal laeti ta tühjaks ja siis uuesti täis.Soovitan aku maha võtta kui talvel ei sõida või auto seisab liikumatult mingi nädal aega,aku pange kuhugi sooja
AZLK 2140, aastast 1983.
Vasta