AZLK 427 IE 1974,AZLK 412 IE 1973 Muhulane

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
Muhulane
Postitusi: 686
Liitunud: 04 Aug 2014 17:48
Telefon: 5108714
Asukoht: Muhu saar

Re: AZLK 427 IE 1974 ja IŽ 412 IE 1988 Muhulane

Postitus Postitas Muhulane »

moskiito kirjutas:
Muhulane kirjutas:
SanderV kirjutas:see kruustangidega sisse surumine ei pruugi alati hästi lõppeda... aga kui läks õnneks siis hea, need mansetid lõhub jõuga mängides suhteliselt kergesti ära
Eks see saab töö käigus selgeks,et kas läksid puruks või mitte. Aga muul moel lihtsalt ei saanud väikeseid kolbe sisse.
siis sa ei saanud pindasid täielikult puhtaks sest kolvid peavad minema sisse käsitsi surudes, isegi siis on võimalus tihendid katki hammustada.
Tutikad kolvid läksid sisse. Ja itaalia komplektiga polnud probleeme,sel läksid väikesed kolvid ilusti sisse.
Ikkagi inimene.
Mis sest,et muhulane :)
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 427 IE 1974 ja IŽ 412 IE 1988 Muhulane

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Need kolvid lähevad peoga sisse vabalt. Ja kui jõuga sisse surusid siis ega sealt midagi head välja tulla ei saa...... Õige paigaldus on nii,et teed tavalise õliga kõik kokku,paned kolvi sisse ja samal ajal kui surud,keerad kolbi. Läheb sisse nagu lupsti. Otse surudes lõhub tihendid igal juhul lihtsalt ära. Eks kui õli sisse paned,veendud ise.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
Muhulane
Postitusi: 686
Liitunud: 04 Aug 2014 17:48
Telefon: 5108714
Asukoht: Muhu saar

Re: AZLK 427 IE 1974 ja IŽ 412 IE 1988 Muhulane

Postitus Postitas Muhulane »

TALUPOEG TALUJA kirjutas:Need kolvid lähevad peoga sisse vabalt. Ja kui jõuga sisse surusid siis ega sealt midagi head välja tulla ei saa...... Õige paigaldus on nii,et teed tavalise õliga kõik kokku,paned kolvi sisse ja samal ajal kui surud,keerad kolbi. Läheb sisse nagu lupsti. Otse surudes lõhub tihendid igal juhul lihtsalt ära. Eks kui õli sisse paned,veendud ise.
Kõik sai tehtud nii nagu ütlesid. Lausa mitu korda proovisin käsitsi ja muidugi ohtralt õli vahele. Üritasin juudiplekki nö.kiiluna ka kasutada aga tulutult. Kruustangidega pressimine jäigi viimaseks variandiks. Eks saab selgust siis,kui supportid küljes.
Ikkagi inimene.
Mis sest,et muhulane :)
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 427 IE 1974 ja IŽ 412 IE 1988 Muhulane

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Tore,eks siis hiljem näeb mis juhtus. Ma isegi olen teinekord mänginud.....paar korda ja pärast kontrollinud,et kas tihendid terveks jäid..... see ei maksa midagi. :) ... Aga kui tihe oli,järelikult said head tihendid. Mul oli aegade jooksul kogutud jäänused ja need olid ikka nagu kokku kuivanud. Millalgi panin ühe sadula ümartihenditega kokku aga see jäigi katsetamata,kuna sai vale poole oma....
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
Muhulane
Postitusi: 686
Liitunud: 04 Aug 2014 17:48
Telefon: 5108714
Asukoht: Muhu saar

Re: AZLK 427 IE 1974 ja IŽ 412 IE 1988 Muhulane

Postitus Postitas Muhulane »

Eks ma seda manseti katkiminekut pelgasin ka,sest kolvi enda serv on üsna terav. Ja uuesti välja kiskuma ka ei hakka enne,kui laga järel.
Ikkagi inimene.
Mis sest,et muhulane :)
Kasutaja avatar
Muhulane
Postitusi: 686
Liitunud: 04 Aug 2014 17:48
Telefon: 5108714
Asukoht: Muhu saar

Re: AZLK 427 IE 1974 ja IŽ 412 IE 1988 Muhulane

Postitus Postitas Muhulane »

Nunii,töö Iževski kallal muudkui jätkub.
Tagumised pidurid said korda. Trumlitelt,klotsidelt ja tagumistelt kaitseplekkidelt suurem rooste maha pluss nafta ja bensiiniga pesu. Poolassi simmerid ka uued,pidurisilindrid uued,piduritorud uued ja parempoolne käsipiduri tross ka uus.
Ja edasi esisilla kallale. Rooliotsad,pendelhoob ja õõtsapuksid kriitilise pilguga üle vaadata,viletsad välja vahetada ja pmst saaks ülevaatusele minna.
Aga.
Kradi esimesed supporte ja käändmiku küljes käivat hooba kinnihoidvad poldid.
Eriti pikemad.
Ühe pea on kriitiline ja teine läks utiili. Lühemate poltidega saaks veel hakkama. Kodus on vana tüübi tutikad käänad olemas aga selle poldid kõik lühikesed,kuna tegemist trummelpidurikäänadega. Kuressaare Baltic Bolt ei pakkunud,ainult tellimise peale ja mõne päeva pärast ehk saaks kätte. Würth raputas pead - ei ole.
Kui kellelgi oleks riiulist võtta kahte pikemat,korralikku polti ja raatsiks kaupa teha,siis see teeks kohe maruõnnelikuks :)
Samas küsimus - millise tugevusastmega need poldid on? Kas 10/9 või valjemad?
Ikkagi inimene.
Mis sest,et muhulane :)
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 427 IE 1974 ja IŽ 412 IE 1988 Muhulane

Postitus Postitas moskiito »

njah, oleksin ma kodus, virtsus, siis saaksin sind vajalike poltidega varustada, mul peaks neid olema mittu komplekti, ainult otsima peaks teiste poltide seast. paraku sattun virtsu alles kuu kahe pärast ning kahtlustan et sellest oleks vähe abi.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Muhulane
Postitusi: 686
Liitunud: 04 Aug 2014 17:48
Telefon: 5108714
Asukoht: Muhu saar

Re: AZLK 427 IE 1974 ja IŽ 412 IE 1988 Muhulane

Postitus Postitas Muhulane »

moskiito kirjutas:njah, oleksin ma kodus, virtsus, siis saaksin sind vajalike poltidega varustada, mul peaks neid olema mittu komplekti, ainult otsima peaks teiste poltide seast. paraku sattun virtsu alles kuu kahe pärast ning kahtlustan et sellest oleks vähe abi.
Pisut hilja jah :)
Ikkagi inimene.
Mis sest,et muhulane :)
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3334
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: AZLK 427 IE 1974 ja IŽ 412 IE 1988 Muhulane

Postitus Postitas stern100 »

Sain baltic boltist eelmine aasta kohe õiged kätte.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 125 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
Muhulane
Postitusi: 686
Liitunud: 04 Aug 2014 17:48
Telefon: 5108714
Asukoht: Muhu saar

Re: AZLK 427 IE 1974 ja IŽ 412 IE 1988 Muhulane

Postitus Postitas Muhulane »

stern100 kirjutas:Sain baltic boltist eelmine aasta kohe õiged kätte.
No mere taga lood teised :) Siin pole paljusid asju kohe võtta,ikka tellimise peale. Aga Sass lubas päälinnast Baltic Boldist vaadata.
Ikkagi inimene.
Mis sest,et muhulane :)
Vasta