AZLK-2140 1981 Edel

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

2010a. läbisõiduks kogunes 12 310km. Remonti sai ka ikka omajagu tehtud. Palju raha selle läks... Pole välja viitsinud arvutada,osad jupid olid omast käest võtta.
Seekordsed pühad olid väga "sõiduvaesed",vaid paar korda sai Jüri ümbruses mõne tiiru teha kuid sellega asi ka piirdus. Selline olukord tekib alati siis kui töö juurest küll lubatakse aga ikkagi ei anta raha enne pühi :angry
Uuel aastal uue hooga (või ikka vanaga?),eks homme hommikul näeb,kas läheb käima ka. Viimased korrad -10-ga käivitus küll.
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3334
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas stern100 »

Mispuhul sul täpselt auto ei käivitu siis külmaga?

Minul näiteks see värviline 412, iga nädal paar korda panen käima ikka. Enne pumpad bensu üles ja poolest pöördest käib. Isegi miinus 20ga läks samamoodi käima auto. Vat juba miinus 25ga oli vaja torts eetrit juurde anda sest õlid olid liiga paksud.

Aku tõstan mina juba -10 kraadiga ööseks tuppa kui järgmised paar päeva sõitma ei pea.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 125 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

stern100 kirjutas:Mispuhul sul täpselt auto ei käivitu siis külmaga?

Minul näiteks see värviline 412, iga nädal paar korda panen käima ikka. Enne pumpad bensu üles ja poolest pöördest käib. Isegi miinus 20ga läks samamoodi käima auto. Vat juba miinus 25ga oli vaja torts eetrit juurde anda sest õlid olid liiga paksud.

Aku tõstan mina juba -10 kraadiga ööseks tuppa kui järgmised paar päeva sõitma ei pea.
Tagasi lööb käivitamisel,mingi komponent karbas või jagajas paneb jämedalt näkku. Praegu -15 on käivitus probleem ja taob tagasi seda tihedamalt,mida külmem on ilm. Iseenesest -5 pole veel probleem.
Seda sprei-eetrit tuleb vist osta. Pole ise proovinud aga üksi on ka seda jube nadi kasutada.
Ega "valmis kujul" jahutussüsteemi lõdvikute vahele ühendatavat plokisoojendust vist kusagil poes müügil pole? Ise ei tea ka,millest mingit soojendust aretama hakata. Maja ees on 380v pistik olemas aga see jälle sellises kohas kus iga mats saab juurde jalutada ja näppida...
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3334
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas stern100 »

Osta täies ulatuses uus süütesüsteem. Volgas uus jagaja midagi 600ga, uus kaas 35 krooni ja juhtmed 140 eeku komplekt. Küünlad 30 eeku tükk champion. Juba üksi uued küünlad ja juhtmed aitavad käivitamisele kaasa. Kui sendikott seda lubada ei saa siis proovi ikka jah endale blokisoojendus peale teha, jube närvi võib küll ajada kui iga hommiku selline kamm on et auto käima ei lähe. Valmis kujul blokisoendusi küll näinud ei ole. Minu ühel mossel on pandud lõdvikute vahele tavaline vene keeduspiraal mingi plekist vahetüki sees. Pikendusjuhtmega paned seina ja ilusti töötas.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 125 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Küünlad on 2010a. veebruarist vahetatud uute vastu ja sõitnud siiani, vist olid Championid ka veel.
Juhtmeid võiks vahetada küll,minu ajal on need seal algusest saati olnud.
Volgasse ükskord satun,küsin sealt ka plokisoojenduse jubinaid,äkki on mingeid jubinaid ikka kohapeal kohe saadaval. Kasutaja Talupoeg saatis mulle mõned pildid ühest lõdvikute vahele käivast soojendusest,on mõte omalegi selline teha aga kuidas see tegemine ise välja näeb,pole aimugi.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas SanderV »

mul 1 seisab muidu niisama
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

SanderV kirjutas:mul 1 seisab muidu niisama
Küsiks siis juba ära,mis raha eest oled selle loovitama? Kaugel paikned?
Täna suurt teha ei viitsinud aga ühe esimese vasaku ratta puruks keeratud tikkpoldi vahetasin ära ja lisasin esituledele sellised läbipaistvast plastist kaitsed,mis omal ajal 2140-le toodeti. Eelmisel Mossel nad üksvahe olid küljes aga hästi sinna sobida ei tahtnud keredetailide ebatäpsuste tõttu. Need sellised klaasid,millel ülaserv kerge kollaka toonribaga. Ise ma pole varem selliseid asju Mossedel küljes näinud.
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3334
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas stern100 »

Tegin siis oma blokisoendusest pilti kah:

Pilt

Ehk saad aru kus see asub. Veepumba taga termostaadi kopsikus täpsemalt. Ise ei ole sinna sisse vaadanud, kunagi mul vanaisa koostas selle süsteemi seal ning koos blokisoendusega tõstis ta lõdvikuid niimoodi ümber et enne käib jahutusvedelik AINULT läbi VÄIKSE ringi ning kui väike ring on töösoe, siis alles laseb jahutusvedeliku SUURELE ringile-- ehk see süsteem tagab selle, et 3 minutit peale käivitamist juba salong soe ja aknad puhtad.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 125 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Pidurite kontrollamile panin pirni sisse. Süüte sisse keeramisel ei põlenudki teine,käsipiduri korral aga küll. Polegi praegu pidureid torkida vaja....
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Edel kirjutas:Küünlad on 2010a. veebruarist vahetatud uute vastu ja sõitnud siiani, vist olid Championid ka veel.
Juhtmeid võiks vahetada küll,minu ajal on need seal algusest saati olnud.
Volgasse ükskord satun,küsin sealt ka plokisoojenduse jubinaid,äkki on mingeid jubinaid ikka kohapeal kohe saadaval. Kasutaja Talupoeg saatis mulle mõned pildid ühest lõdvikute vahele käivast soojendusest,on mõte omalegi selline teha aga kuidas see tegemine ise välja näeb,pole aimugi.

Talupojal selline plokisoojendus tehtud.Pilt
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Vasta