IZ 412 1975 Jartmok

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

viirusboy kirjutas: Ma ikka vaatan ja imetlen. Kuidas sul õnnestus see nii puhtaks saada?? Milliste vahenditega?? Ja huvitav, miks sa tikkpoldid välja keerasid?? Paned need ka uued?
Teada on, et värvimiseks peab aluspind olema puhas, mustusest, rasvast jne. Enne ma värvida ei saanudki kui kõik oli puhtaks nühitus. Ausalt õeldes nu**isin mitu nädala, diisliga, nitrolahustiha, silikoon eemaldajaga jne. Lõpuks sain rahuldava tulemuse, et püstoliga värv peale lasta. Omast laiskusest siiski otsustasin hoopis pinsliga peale kanda.
Püssiga oleks kindlasti veelgi ilusam jäänud, uue projekti puhul käitun kindlasti targemini.
Tikkpoldid eemaldasin, et töödelda ilusaks ploki pind, nüüd kus tehtu lähevad samuti puhastatud ja lakutud tikkpoldid keermeliimiga kenasti tagasi.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas SanderV »

mis sul seal tiivade alla pandud on mastiks v?
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

SanderV kirjutas:mis sul seal tiivade alla pandud on mastiks v?
Ikka mastiks jah. Sai sinna seda ohtralt mätserdatud, kardan roostet nagu tuld :D
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas SanderV »

jartmok kirjutas:
SanderV kirjutas:mis sul seal tiivade alla pandud on mastiks v?
Ikka mastiks jah. Sai sinna seda ohtralt mätserdatud, kardan roostet nagu tuld :D
jäi niipalju alla seda et 2cm mastiksit igaks juhuks peale et kohe läbi ei tuleks v :D
risto626
Postitusi: 193
Liitunud: 02 Veebr 2009 22:21
Asukoht: Ida-Viru

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas risto626 »

pakun, et selle auto peal pole roostest enam varjugi alles :beer
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas SanderV »

usun siiski et on...
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

Tervist.

Veidike on nokitsetud. Valmimine kahjuks ei seisa minu taga, peab ootama.
Tehtud: Käigukasti peasilindri mansetid uued + sudurikoja ja k.kasti vaheline tihend uus.
Lisaks sotasin uue pistiku kapotialla.

Keegi 412 mootorit koos käigukastiga on peale pannud? Soov just need koos panna!
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas sass »

Olen pannud, kuid koos käigukastiga on see natuke tüütu ja raske... Vöib kere ära kraapida kergesti. Lihtsam on siiski kast hiljem panna külge. Sidurikojaga koos mootor vahele tösta on oluliselt lihtsam.

Mis teha on veel jäänud?
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas SanderV »

mina teen enda mosse praegu niimodi et kui mul lõpuks esisild kokku saab siis keeran mootorile käigukasti ja taga külge ja istutan ta esisillale, siis tõstan kere silla peale. Panin oma "rallikale" ka koos käigukastiga peale ja no ütleme nii et me 2 mehega seda niimodi peale ei saand et kuskilt värvi maha ei võtnud
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas viirusboy »

Panin oma "rallikale" ka koos käigukastiga peale ja no ütleme nii et me 2 mehega seda niimodi peale ei saand et kuskilt värvi maha ei võtnud
Ka meil oli mosse mootorite vahetus, ja koos 3-4 mehega ei õnnestunud isegi ilma käigukastita mootorit nii peale upitada, et kuskilt ei kriibiks või värvi ei läheks. Õnnestus isegi eest see tala, mis radika juures on, kõveraks saada ja ära muljuda.. Mootori saaks kenasti peale nii, kui sidur ka maha keerata, aga hiljem on jube tülikas sidurit paigaldada, kui pole vastavaid liigenditega võtmeid..
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Vasta