IZ 412 1975 Jartmok

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas SanderV »

tõsi seepärast ma seekord lähenengi alt :D
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas moskiito »

ei tea, olen saanud ka kolmekesi mootorit nii vahetada et ei kriibi värvi ega midagi. õige lähenemine peab olema asjale lihtsalt :auto
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
iisak
Postitusi: 122
Liitunud: 05 Veebr 2009 17:41
Asukoht: Tallinn

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas iisak »

Viskad mingid vanad vatitekid jm lansekate ja tulemüüri peale ning korras. Ilma plokikaaneta ei tohiks mootori koos kastiga peale peanemine eriline probleem olla. Korraliku mootoritaliga saab päris edukalt tehtud.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas Edel »

iisak kirjutas:Viskad mingid vanad vatitekid jm lansekate ja tulemüüri peale ning korras. Ilma plokikaaneta ei tohiks mootori koos kastiga peale peanemine eriline probleem olla. Korraliku mootoritaliga saab päris edukalt tehtud.
Just eelmine teisipäev panin Ladale mootorit koos kastiga peale. Ihuüksinda oli üks paras jamamine aga 2,5 tunni pärast oli moto paigas ning veel mõni tund hiljem tegi juba häält. Mootorilt pidin tõstmise ajal mõned segavad vidinad (genekas,lõdvikud) ikka maha keerama,et sisse pööraks. Oli ka mootoriruum värskelt värvitud aga ega värvikiht eriti viga saanud. Rohkem kriipis väljaulatuvaid teravaid osi,siledad pinnad jäid terveks. Väiksemaid väljaulatuvaid osi saab hiljem värvi ja pinsliga ettevaatlikult üle käia.
Mosse mootor tasuks peale tõsta ilma kastita ja soovitatavalt ka koda maha keerata. Ma kunagi korra proovisin moto koos kojaga peale tõsta,ei tahtnud minna. Aga ehk oli erand,ei tea. Raamatu järgi saab ka koos kastiga peale-maha panna-võtta.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas moskiito »

Mosse mootor tasuks peale tõsta ilma kastita ja soovitatavalt ka koda maha keerata. Ma kunagi korra proovisin moto koos kojaga peale tõsta,ei tahtnud minna. Aga ehk oli erand,ei tea. Raamatu järgi saab ka koos kastiga peale-maha panna-võtta.[/quote]
siis oli sul see erand, parem kojaga peale tõsta sest pärast all koda peale panna on paras **** ja kõik varjandid on õiged mis eelpool toodud 8)
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas viirusboy »

Sidurikojaga mootorit paigaldades ei mahu ju mootor otse vahele.. Kui mootorit tahapoole kallutada, jääb eest õlifilter ette, kui siis tahapoole ka lükata, jääb tulemüür ette ja klapikambri kaas kriibib selle.. Ükskõik kuda pidi sa mootorit pöörad või suunad, alati jääb midagi kuskilt ette. Püsti ka mootorit peale ei pane, esisilla tala kohe ees.. Tahaks näha seda venda, kes suudab mootori koos käigukastiga peale panna.. Isegi siis, kui midagi ära kriibib, sest juba koos sidurikojaga pole see lihtsalt võimalik üldjuhul...
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas SanderV »

MINA!!!! mina panin mootori koos käigukastiga peale.. kriipis kyll natuke paremat seina( oleks ka ilma saand aga isa tahab ju kõike jõuga sisse saada) ja läks peaaegu et ilusti... Õlifiltri korpus tuleb nii või naa eest ära võtta...
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

Tervist taas.

Täna sain kätte paki. Sisuks oli uus generaator, veepump ja kardaanirist.
Mootor veel koos pole, loodetavasti ülejärgmisel nv- saab kokku. Vaja vedada veel kütusetoru jne. Puuduvateks asjadeks on uued maatoripadjad ja uus kütusepump.

Kellegil on pakkuda töökorras Moskvichi orginaal akut ( seda musta punnidega)?
Piduritorustiku kolnurka (jagajat)?
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas viirusboy »

MINA!!!! mina panin mootori koos käigukastiga peale.. kriipis kyll natuke paremat seina( oleks ka ilma saand aga isa tahab ju kõike jõuga sisse saada) ja läks peaaegu et ilusti... Õlifiltri korpus tuleb nii või naa eest ära võtta...
Sa panid mootorile kere peale, seega lähenesid sa alt, ma mätlen aga pealtpoolt..
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas SanderV »

usu mind.. olen kõik variandid läbi proovinud.. va mootorit ilma kastita ja sidurita..
koos kastiga pannes algul panedki nurga all.. mingi hetk pead keret liigutama, lased veel allapoole ja siis veel liigutama ja paika panema.. mina panin nii et mootori rippus vintsi otsas(koormarihmad olid läbi esimeste kollektoritorude)
Vasta