AZLK-2140 1981 Edel

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Remont nüüd siis tehtud. Laiali lammutades (selleks kulus 2 tundi) esialgu midagi kahtlast silma ei hakanud. Lõpuks siis selgus,mis viga - sidurikorvil lamellid eri kõrgusel. Aasta tagasi panin selle alla ja otsa ta nüüd saigi. Hea,et eelmine sügis üks kasutatud korv muretsetud sai,muidu seisaks mu Mosse praegugi veel tõstukipeal...
Muud detailid olid korras,sai ka käigukast väljast puhtaks roogitud ja sidurikoda uue simmerlingi külge.
Kokkupanek läks 4 tundi. No ma krt ei saa aru,miks sidurikoda muidu maha ei tule kui starteri tikud välja keerad ja sama tagasipanekul. Mul pole ühelgi teise Mossel seda jura olnud. Vaatan,järgmine kord lõikan tikkudel sendimeetri jagu maha. Jube ebamugav on neid kapotiall maha ja tagasi külge keerata,sinna läks ilmatu hulk lisatööd ja aega.
Viimastel päevadel on töösooja mootoril tühikäik miskil mulle teadmata põhjusel madalamaks läinud. Kui muidu oli see 1300-1500 vahel siis nüüd kohati alla 1000. Täna õhtul keerasin ta karbast 1300 peale tagasi. Jube ebamugav on, kui vahegaasi andes tekib viivitus, ning ka peale vähe aeglasemat käiguvahetust siduri üles lastes pidurdama kipub.

Muidu Moskvitš kärab küll, 17 600km läbitud,suuremjagu viimased 1,5 aastat. 4.aprillil saab ka 2 aastat selle Mosse soetamisest.
Kui võtta kõik enda käest läbi käinud autod ja liita nendega sõidetud kilomeetrid kokku,tuleb see pea 60 000km, sellest Mossede roolis ligi 30 000km.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas SanderV »

tuleb maha kyll see koda .. peab väänama mootorit aint natuke..
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas moskiito »

sidurikoda tuleb maha ilusti, tõsta mootorit natuke eest ja ongi maas. peale panek on trikiga, esimene kord paras jama peale saada, sama jama juhtub ka siis kui ei ole ammu koda maha kiskunud. kratsid kukkalt ja mõtled "kuidas krt küll see peale sai"
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas viirusboy »

moskiito kirjutas:sidurikoda tuleb maha ilusti, tõsta mootorit natuke eest ja ongi maas. peale panek on trikiga, esimene kord paras jama peale saada, sama jama juhtub ka siis kui ei ole ammu koda maha kiskunud. kratsid kukkalt ja mõtled "kuidas krt küll see peale sai"
Räägi lähemalt :D
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 328
Liitunud: 08 Veebr 2009 12:57
Asukoht: Eesti

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Sten »

Tehke uus teema sidurikoja mahavõtmise ja pealepaneku kohta.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

SanderV kirjutas:tuleb maha kyll see koda .. peab väänama mootorit aint natuke..
Jah,nii olen koguaeg teinud aga... Sai mootorit väänatud kuni klapikambrikaas vastu tulemüüri läks. Veel olid takistused gaasipedaali ajam ja väljalasketorustik. Viimasel vabastasin esimese ja teise toru liitekohalt aga vaatamata nendele kõigile abinõudele ei tahtnud koda ikka ära tulla ega pärast tagasi minna...
Ja veel. Hooratta hammasvöö on ka ühest küljest päris kulunud. See on põhiliselt viimase 2 talve külmkäivitamise tagajärg.
Kuda see hooratta vahetus käib kui mootorit ei remondi? Võtad "ratta" maha,ostad poest uue ja lased elle tasakaalustada täpselt analoogselt vanaga? Teadupärast hoorattad tasakaalustatud koos väntvõlliga ja need igal mootoril ju erinevad...
Mõned pildid panen ka üles kui ükskord niikaugele jõuan.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas SanderV »

mina olen selle töö ajaks sumpsi ka alt ära keeranud(pyksid ja reso)
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas moskiito »

mina olen vabastanud ainult gaasihoovastiku ja rohkem pole ma midagi puutunud. Olen ees mootori toestanud, et klapikambrikaas läheb vastu tulemüüri, ning siis koja rahulikult maha kangutanud.
Tihti seda tööd ei tee, siis kippub asi käest minema.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3334
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas stern100 »

Mina olen iga kord sidurikoja koos käigukastiga maha võtnud. Väga edukalt olen selle üksinda kätte saanud, ei keera tikkpolte välja ega midagi, tuleb natuke pusida lihtsalt. Tagasi panek vähe keerulisem kui koda on käigukasti küljes, aga kahekesi saab selle kupatuse alla tagasi kahe minutiga.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 125 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Käigukasti koos sidurikojaga maha võtta - minul on see üldse võimatu.
Kui teistel Mossedel olen koja kätte saanud siis sellel isendil sama viisiga see ära ei tule. Veel üks näide Vene auto ebatäpsetest mõõtudest. Isegi ühte marki ja sama aasta väljalaske masinad võivad erineda nagu öö ja päev...

Sidurivahetusest mõned pildid alates siit http://fotoalbum.ee/photos/Edelareisija/82640035
Vasta