AZLK-2140 1981 Edel

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Tänaseks siis 2 aastat Moskvitš minu käes olnud ja läbisõit selle ajaga 18 000km.
Moskvitš tegi laupäeval mulle ühe väga ebameeldiva üllatuse. Keset linna otsustas kütteradika alt küljest voolik otsast lahti tulla ja ujutas salongi üle,kaasa arvatud käigukangi ees oleva panipaga ning seal juhustlikult (just juhustlkult,tänavu talve jooksul vast kolmandat korda) olnud minu vaid 3 kuud vana fotoaparaadi :angry Vat see vihastas küll :angry Vähe on,et terve talv tegin vaid hädapäraseid sõite ja remonte,hoidsin siit ja sealt kokku ja nüüd takkatipuks uputati mu fotoaparaat ära! See on mul 12 kuu jooksul juba 4 fotokas "loojakarja" saadetud. Lihtsalt vanaduse tõttu väsisid eelmine aasta mul 2 fotokat, kolmandal lõhkusid diplei ja nüüd uputasin neljanda... Lihtsalt tunned,kuidas selliste ebaõnnete tagajäel hakkab trots ja viha sisse pugema :angry
Lihtsalt vihaga keerasin selle voolikuklambri kinni. Maha läks mingi 2-3 liitrit. Et mul olid vanemad ka peal siis ilmselt läks keegi jalaga vastu voolikut ja lõi selle lahti. Ses mõttes on Mosse kütteradika otsik ikka lolli koha peal. Ehk oli see ka kuidagi kehvasti kinnitatud, ei taha uskuda.
Minu 15-aastase autopraktika käigus pole kunagi juhtunud,et lööb jahutussüsteemil vooliku tätsa otsast ära, enamasti need ikka vaikselt lekivad.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas SanderV »

no kui ikka korralikult kinnitatud see voolik seal siis 6rnalt seda jalaga otsast ära kohe kindlasti ei löö
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3334
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas stern100 »

Minul juhtus talvel jäärajal võistlussõidu käigus sama asi, ainult ära murdus kõrv kohe radika küljest ja kõik vastu jalgu juhile. Samas oli ka esiaken tosooli täis lõpuks, ma ei tea kuidas see juhtus, minul lõi välja ikka vähe rohkem kui paar liitrit sest ei saand ju sõitu katkestada :D Aga olen nõus et mossel on need otsikud väga vale koha peal.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 125 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Lugesin täna talve lõppenuks ja panin suverehvid alla. Palju ma seda naastukrõbinat ikka kuulan ja ka rooli tunnetus läks suvistega paremaks.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Pesin täna Mosse talvesaastast puhtaks. Kas just puhtaks läks aga tulemus jäi parem kui enne,omajagu keberniiti nägin sellega küll.
Värvikattel on jälle seline kollakas toon peal, just ukselinkidest allapoole jääv osa. Sama oli ka eelmine kevad ja "valgendamiseks" kasutasin ühte roostesurma.
Ausaltüeldes vapustasid mind roosteplekid,mis pori alt välja tulid. Põhiosa on "uued", eelmisel aastal töödeldud ja värvitud kohtadest on vaid üksikud välja löönud. Küljekarpidest ma ei räägi,need on nagunii mõnest kohast päris läbi roostetanud.
Roolivardaid tuleb vist vahetama hakata. Roolitunnetus on kuidagi liialt vedelaks läinud.
Järgmine nädal teeb mootorile õlivahetuse. Tehase poolt ettenähtud vahetusvälp on kohe kätte jõudmas,kuigi tavaliselt teen seda 6000-7000km pealt.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Edel kirjutas: Järgmine nädal teeb mootorile õlivahetuse. Tehase poolt ettenähtud vahetusvälp on kohe kätte jõudmas,kuigi tavaliselt teen seda 6000-7000km pealt.
11. aprillil vahetasingi mootoris õli ära. Tegin seda tööd 5 tundi.... Lihtsalt polnud kogu aeg aega "oma tööd" teha ning nii ma siblisin seal auto ja töökoja vahet...
Viimased paar päeva täheldasin, et aku on kuidagi "lahjaks" jäänud. Eile töö juures oligi,et üks hetk starter enam motot ringi ajada ei jõudnud. Ajasin taaskord Sigulli käima ja täkku. Laadimine oli muidugi kehva. Taaskord olin sunnitud pingutama mutrit ampermeetri taga ja siis tuli laadimine tagasi.
Viimased 2 päeva sõitsin ühe tulega,parempoolses laternas lähituli ei põlenud. Käisin bensiinijaamadest otsimas sellist pirni aga seal laiutavad käsi, pole sellist enam saada. Mossel see vanat tüüpi lamp, selliseid tänapäeval enam ei kasutata. Muidugi on võimalus neid küsida Vene autode varuosi müüdavatest kauplustest aga need on pühiti kinni.
Leidsin oma varudest 2 lampi. Vahetasin mõlemad ära,need vähe teiste näitajatega kui see üks vasakpoolses laternas olnu.
Ma pole uurinud, kas tänapäeva halogeenidest Mossele ka midagi sobib? Lada-2106-l kasutatavadest lampidest ma vist kunagi ühte Mosse laternasse proovisin aga midagi positiivset küll ei mäleta,ju siis ei sobinud.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1581
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas partnermosse »

On olemas vana ehk ümmarguse sokliga halogeene, aga neid saad ka aint nii öelda lada, mosse,volga poodidest või äärmisel juhul rimist või prismast(viimases kahes võib olla aga ei pruugi kuigi seal hea valik pirne).Samas on ka 412 mudelitele spets laternad kuhu sobivad juba uue sokliga(nii öelda kolme väljaulatuva nuudiga) H4 pirnid.2140-te kohta aga paraku jään vastuse võlgu.
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
27151
Postitusi: 299
Liitunud: 02 Veebr 2009 21:57
Telefon: 53416803
Asukoht: Noarootsi

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas 27151 »

2140-le on ka pakkuda uuemaid tulesi, maksid need kuskil 350 Eeki tk vanas rahas.
Punane välk
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

27151 kirjutas:2140-le on ka pakkuda uuemaid tulesi, maksid need kuskil 350 Eeki tk vanas rahas.
Mul on üks paar neid "uuemaid" laternaid, kinnitused sobivad aga laterna pesa peab olema sügavam(mõnel isendil kipub vastu põhja minema) ja see mustast pehmest plastist/nahast tagakülje kate jääb ka uuele natuke väikseks. Neil uuematel olid jah teissugused lambid.
Sain need tuled kunagi 2002a. suvel Tapal Pikk tn ühest Mosse varuosi müüdavast poest,hind jäi siis alla 200EEK/tk, mis oli kaks korda odavam kui Tallinnas Kunderi tn poes...
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Manks »

partnermosse kirjutas:On olemas vana ehk ümmarguse sokliga halogeene, aga neid saad ka aint nii öelda lada, mosse,volga poodidest või äärmisel juhul rimist või prismast(viimases kahes võib olla aga ei pruugi kuigi seal hea valik pirne).Samas on ka 412 mudelitele spets laternad kuhu sobivad juba uue sokliga(nii öelda kolme väljaulatuva nuudiga) H4 pirnid.2140-te kohta aga paraku jään vastuse võlgu.
Kas jutt käib nendest pirnidest: http://www.autoladu.ee/rehvid/2696 ? On keegi proovinud neid ümarate pirnide asemel paigaldada ja kas ülevaatuselt nendega läbi saab?
On olemas ka võimsamad, kuid need vist rikuvad reflektori kiirelt ära: http://www.autoladu.ee/rehvid/2697
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Vasta