AZLK 2140 1979 easyrider

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Suletud
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Pühapäeval sai vaadatud tühikäigu kanali filter üle. Pesin vaid bensiiniga ja rohkem ei teinudki. Selge see, et eriti kasu polnud. Siis täna sai karpa lahti võetud ja ka seesama filter suruõhuga puhtaks lastud. Nüüd töötab jälle eeskujulikult!
Enne kui kiitma kiputakse, tunnistan üles, et tegelikult lasin ma seda kellelgi teisel teha. :P Kuna ma polnud varem karpat lammutanud, arvasin ma, et äkki panen midagi valesti kokku ja tekitan uue vea. Lihtsalt homme jube pingeline ja pikk sõidupäev ja on vaja 100% töökorras autot.

Soovin head vaheaega neile, kes õpivad!
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas viirusboy »

Soovin head vaheaega neile, kes õpivad!
Ma tänan. Tegelt ega ma ise ka ei julge karpat näppida. Kes teab, mis seal võib valesti minna...
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas moskiito »

mis seal ikka valesti minna. võttad kindlas järjekorras lahti ja siis paned tagurpidi järjekorras kokku tagasi.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas stern100 »

ma olen karpat korduvalt lahti võtnud :D siiamaani funkab
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 124 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas viirusboy »

ma olen karpat korduvalt lahti võtnud :D siiamaani funkab
Õnnitlen :auto
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Nonii, täna kulus 1000 raha Mosse tarvis. Tungraud, puksiirköis ja 4 rehvi sai siis muretsetud. Nüüd on kohe kindlam tunne - esiteks on abivarustus olemas ja teiseks on juhitavus 5+ :D Enam auto ei hüppa jubedalt, kohe mõnus on sõita, meenutab justkui läänekat! Ja vasakule ka ei tiri enam! :)

Täna oli pikk sõit. Vead: starterijama (ei käivitunud Prisma parklas) ja tuled kadusid öösel kodu ees ära (kaitsme traat pooleks ja üleüldse kontakt paha).

Moskiito, ma alati vaatan ja uurin maad enne esmakordset tegutsemist, juba ehk järgmine kord võtan karpa ise lahti. Ma olen veel suht roheline. :evil
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas Edel »

Muretse omale kusagilt teine karburaator ja õppimise eesmärgil võid seda lahata siis pole karta,et midagi väga totaalselt untsu läheb. Ka mina,niipalju kui karbasid lammutanud ja kokku pannud olen,on nad kõik uuesti tööle ka hakanud.
Algatuseks lammutad korraga vaid osa karburaatorist ja pärast puhastust paned need demonteeritud detailid tagasi ning võtad karba teise poole lahti. Kasutad korralikku ja puhast töölauda,kuhu detalilid laod ilusti järjekorras.
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

See on hea mõte muretseda õppe-eesmärgil teine karpa!

Sai siis kodust kaugel sõbra juures oldud. Auto peale kulus lühikese ajaga ca 1700 kr. Eelmainitud tuhandele lisandus jube kütuseraha...
Sai ka Eesti lipud muretsetud. Kaks lehvivad tagaakendel ja üks on armatuuril. Salongilipu sain rehvidega muide kauba peale. :D Ma olevat sõbra juures juba külalegend, kõik olevat pärinud, et kes see seal ikkagi sõidab Eesti lippudega Mossega. :) Seal oli ka reaalne pori, kus sai korra või paar ka kinni oldud. :lol Ning kui oli vaja koju minna, siis auto ei käivitunud. Oli niiske ilm, tibutas natuke, lisaks oli auto seisnud paar päeva. Sai proovitud karpaga "100 g topkaga hinge alla", aga ei midagi. Sai Mosse siis selle uue trossi abil käima veetud. Ja kui kodu poole sõitsin, viskasin sõbra ära Lasnakale. Ja ma... eksisin ära seal... :P Õudusunenägu - vihma kallab, on külm, on pime, on Lasnamäe, Eesti lipud lehvivad autol...
Varsti lõpetan Mosse-hooaja ja ajan auto garaaži. Siis saab "ägedate" bussidega ringi vurada. :waah

Vajuta pildile, et näha galeriid.
Pilt
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
ivorturb12
Postitusi: 96
Liitunud: 03 Okt 2009 23:11
Asukoht: Põlvamaa/Kanepi

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas ivorturb12 »

Minugi vanemad ja sugulased ning samuti ka sõbrad ei mõista miks ma endale taas mosse soetasin,aind 1inimene oli selle poolt(ristiisa) kes aitab mind väga palju :)
Muidu väga kena mosse sul,ja kelgukoertes nägin ka seda :P
Hoia ja hoolda teda :)
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

ivorturb12 kirjutas:Minugi vanemad ja sugulased ning samuti ka sõbrad ei mõista miks ma endale taas mosse soetasin,aind 1inimene oli selle poolt(ristiisa) kes aitab mind väga palju :)
Muidu väga kena mosse sul,ja kelgukoertes nägin ka seda :P
Hoia ja hoolda teda :)
Äitäh! Eks see mossemehe elu ongi selline, et keegi ei saa ta teguviisist aru. :lol
Ma luban, et hoian teda hästi, selles võid kindel olla! :)
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Suletud