AZLK-2140 1981 Edel

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

stern100 kirjutas:Tundsid huvi mosse hääle vastu...Minu 40nel oli omal ajal all ainult 1 resokas, seal kus originaalis on suur pütt.

http://www.youtube.com/watch?v=klkPZkId83M
Tänud! See on päris hea, nagu rallikas juba :D
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

mcboby kirjutas:Palju uus summuti maksta võiks ? Endal ootab ka ees selle vahetus.
Kõige tagumine osa 44EUR Tallinnas Volga kaupluses (seal muidu suht kallid hinnad). See on väljalaske kõige kallim detail ka sest on kõige suurem. Eelmise aasta detsembris vahetasin keskmist (resonaatoriga) osa, Lasnamäel Härma tn kaupluses maksis 200.- ringi vanas rahas. Usun, et ka "püksid" võivad midagi sinnakanti maksta.
Viimati muutis Edel, 27 Aug 2013 22:37, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Edel kirjutas: Summutajat vaatasin ka. Tagumine pütt oli küll selline, et mina teda enne vahetust puutuda ei tahaks, pudeneb veel laiali. Eks näe, mida ülevaatusel räägitakse
Läbi sain! :D Ja kuni 24. oktoobrini saan liigelda, niikauaks "kauplesin" kindlustusandjalt kindlustust :D
Vat kindlustus (õigemini selle maksumus) on asi, mille eest viskaks hästi suure kivi nende kapsaaeda :angry Ladal pikendasin kindlustust 28. septembril ja sellega oleks saanud kuni 8 novembrini siis täna oli selle kindlustuse jääk ainult 8+kopikad EUR-i! No pagana pärast, teind siis sellegi summa eest aga tuli välja, et alla 16+kopikad EUR-i ei saagi teha :angry Olin sunnitud 8,5 EUR juurde maksma, et 2 nädalat sõita saaks! Mul on selline tunne, et kindlustuse "ümber kantimise" eest koorib kindlustusandja sellest jäägist omale paraja kopika! Juulis tegin sammuti "ümberkantimise" ja läks sealtki päris kopsakas summa kuhugi "kaduma".
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas moskiito »

Edel kirjutas:
Edel kirjutas: Summutajat vaatasin ka. Tagumine pütt oli küll selline, et mina teda enne vahetust puutuda ei tahaks, pudeneb veel laiali. Eks näe, mida ülevaatusel räägitakse
Läbi sain! :D Ja kuni 24. oktoobrini saan liigelda, niikauaks "kauplesin" kindlustusandjalt kindlustust :D
Vat kindlustus (õigemini selle maksumus) on asi, mille eest viskaks hästi suure kivi nende kapsaaeda :angry Ladal pikendasin kindlustust 28. septembril ja sellega oleks saanud kuni 8 novembrini siis täna oli selle kindlustuse jääk ainult 8+kopikad EUR-i! No pagana pärast, teind siis sellegi summa eest aga tuli välja, et alla 16+kopikad EUR-i ei saagi teha :angry Olin sunnitud 8,5 EUR juurde maksma, et 2 nädalat sõita saaks! Mul on selline tunne, et kindlustuse "ümber kantimise" eest koorib kindlustusandja sellest jäägist omale paraja kopika! Juulis tegin sammuti "ümberkantimise" ja läks sealtki päris kopsakas summa kuhugi "kaduma".
mis kindlustust sa kasutad?
Mina kasutan IF kindlsutust ning seal kl pole kunagi probleeme olnud, kui teha tavaline liikluskindlustus
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

moskiito kirjutas: Mina kasutan IF kindlsutust ning seal kl pole kunagi probleeme olnud, kui teha tavaline liikluskindlustus
Salva on koguaeg olnud. Võibolla oli ka selleks kallis et tegin üheks korraks aga "püsikorraldusega" oleks kah ehk paar EUR-i säästnud. Näiteks Juulis Ladale kindlustust ümber vormistades oleks 2 nädalat ostes olnud hind 10EUR aga Mossel nüüd miskipärast 16 kopikatega. Just lootsin, et Moskvitš on äkki odavam kui Lada (jäi eelmisest korrast selline mulje) aga kus krt seda nüüd aru saab. 2 aastat tagasi oli 6 kuu kindlustus VAZ-l 1075EEK ja AZLK-l 1300EEK aga et kuni viimase suveni Mossega liiklesin ja VAZ samal ajal seisis, oli esimese kindlustus odavamaks läinud. Tundub, et "odavam" kindlustus on teha mõlemale korraga aastaks (või siis 6-kuuks) aga ei näe pointi, eriti veel kui talvel sõidan vaid ühega.
Ausaltüeldes on kindlustusfirmad küll ühed mõtetud "koorijad" :angry , eriti vaenulikuks on asi tehtud neile, kes harva sõidavad :angry No ei saa aru, miks maksab 1 päeva kindlustamine pea sama mis 1 kuu? Pagana haige süsteem :angry 2006a. lasin teha Ikarus-bussile kindlustuse 2 päevaks ja maksis 112EEK! Ja ometi reisibussi tariif on kõrgem kui sõiduauto oma! Aga tee nüüd sellele kindlustust, kuu aega juba maksab (aasta vanuse info järgi) 4700EEK...
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas moskiito »

no ära seda ära unusta et liikluskindlustus on alates 2006 palju muutunud. näiteks enam ei saa mitmele autole teha ühte ja sama kindlustust vaid pead tegema igale autole eraldi. Lisaks on hinnad korralikult tõusnud viimastel aastatel. Minu mokitsale läks kvartali kindlustus maksma 18 euri samas kui sierrale läks maskma 32 euri.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Kardaan läks täna vahetusse. Elagu vibratsioonivaba sõit!
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas sass »

Edel kirjutas:
sass kirjutas:Ühe originaal resokaga üsna vali hääl. Kuressaares politsei pidas ikka paar korda kinni, aga pole midagi öelnud. Mainis ühe korra vaid, et hääl vali. Video on ka sellest. Kui huvi, vöin üles panna kuskile.
Pane üles!
http://www.youtube.com/watch?v=GraU--LlOuk :)
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

sass kirjutas:
Edel kirjutas:
sass kirjutas:Ühe originaal resokaga üsna vali hääl. Kuressaares politsei pidas ikka paar korda kinni, aga pole midagi öelnud. Mainis ühe korra vaid, et hääl vali. Video on ka sellest. Kui huvi, vöin üles panna kuskile.
Pane üles!
http://www.youtube.com/watch?v=GraU--LlOuk :)
Tänud! Hääled on küll pöörased :D
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Edel kirjutas: Läbi sain! :D Ja kuni 24. oktoobrini saan liigelda, niikauaks "kauplesin" kindlustusandjalt kindlustust :D
Tänasega saab kindlustus läbi ja ilmselt enne kevadet ei sõida. Need 2 nädalat liikus probleemivabalt. Küünlaid tahab uusi saada, külmalt on käivitumine nagu talvel -10 kraadiga ja sõitma hakates mingi aja pärast on väiksel kiirusel (20-30km/h) kuulda väikseid kiiksusid, pidurile vajutades kaob see mõneks ajaks ära. Ilmselt tuleks piduritele pilk peale visata. Klotsid läbi olla ei tohiks, juunikuus enne seismajäämist said need vahetatud.
Muud häda nagu polegi. Täna õnnestus 2 kasutatud talverehvi ka saada ja kui velgede värvikatte uuendamine ära lõpetada, need alla panna. Kes seda talve teab, igaks juhuks on "moskvalane" sõiduvalmis, saab vajadusel kohe nurgast võtta...
Vasta