Remondirööm IZ 412 '85 Sten

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 86
Liitunud: 29 Mär 2011 19:31
Asukoht: tartumaa /melliste
Kontakt:

Re: Remondirööm IZ 412 '85 Sten

Postitus Postitas Kristjan »

Olen täitsa nõus sterniga.
MRT- Melliste Racing Team
Moskvich 412 55kw
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: Remondirööm IZ 412 '85 Sten

Postitus Postitas SanderV »

näen aint katust.. sten mine pargi teise kohta, ei näe velge, ei viitsi alla minna :D
Kasutaja avatar
hannes24
Postitusi: 274
Liitunud: 10 Mär 2009 13:43
Asukoht: Kirepi

Re: Remondirööm IZ 412 '85 Sten

Postitus Postitas hannes24 »

nägin täna Tartus seda masinat, kas tagavedru kammitsatega mingi probleem?
"ONU HEINO RALLITIIM"
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: Remondirööm IZ 412 '85 Sten

Postitus Postitas SanderV »

ei
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 328
Liitunud: 08 Veebr 2009 12:57
Asukoht: Eesti

Re: Remondirööm IZ 412 '85 Sten

Postitus Postitas Sten »

hannes24, sul oli õigus. Paremalt poolt olid vedrulehed ristirästi keeranud ennast.
Topeltpealehed tahavad ka end koguaeg mingi 5cm tagant juhi ja eest kunde poole keerata.
Eile sai lehed korda pandud jälle ja klambreid kohendatud ja paremini kinnitatud. Topeltpealehega on ikka probleem. Vasakule poole panin ajutiselt mingi toruklambri, paremale pole midagi pannud.
Klapikambrikaane mutrid tulid ka lahti, viskas õli väljalaskekollektori ja selle kattepleki peale ja hakkas tossama korralikult. Päris huvitav oli foori taga seisma jäädes teiste nägusid vaadata kui kapoti alt jälle paksu tossu tulema hakkas. Sõidu ajal hajus ära. Sai mutrid pingutatud ja nüüd korras.
Porilapakas sai kunde poolt lühemaks lõigatud, enam ei käi porilapakas igas vasakkurvis vastu maad lohinaga. :D
Karbussist tilgub vahel bensu, minu meelest sealt
Pilt

Pilt Pilt
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: Remondirööm IZ 412 '85 Sten

Postitus Postitas Edel »

Sten kirjutas: Karbussist tilgub vahel bensu, minu meelest sealt
Pilt
Ebatiheda nõelklapi viga. Tavaliselt kipub seguklapi telje vahelt immitsema. Ohtlik viga,üks hetk võib kapotialune tules olla.
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 328
Liitunud: 08 Veebr 2009 12:57
Asukoht: Eesti

Re: Remondirööm IZ 412 '85 Sten

Postitus Postitas Sten »

Kolmapäeval tulin Mossega Tartust Saaremaa poole ja ilmselt jooksis kuskilt miskitmoodi käigukastist õli välja ja selle tõttu jooksis käigukast kokku.
Pilt Pilt Pilt Pilt

Mosse seisab praegu kuskil mandril mingi taluhoovi peal. Eks näeb, millal järgi viitsin minna ja millal parandama viitsib hakata. Suht kopp on ees. Lisaks veel piduritoru tagant vasakult täpselt töösilindri juurest katki ja sumps katki.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Remondirööm IZ 412 '85 Sten

Postitus Postitas moskiito »

sul läks siis ikkagi suht hästi. minul lendas käigukast 3-ks võrtseks osaks ja põhjaaulune kooriti samapuhtaks nagu sul on. minul oli halvim varjant veel sellepärast et ma tööl olin just käsipiduri trossi ära parandanud, mis selle laksuga ka pilbaseks läks. kõik juhtus kiirusel 110km/h
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 328
Liitunud: 08 Veebr 2009 12:57
Asukoht: Eesti

Re: Remondirööm IZ 412 '85 Sten

Postitus Postitas Sten »

Mosse nüüd kodus. Ilmselt jääb suveks seisma ja võibolla natuke nokitsen põhja kallal. Liiga palju tööd sisse pandud, et ära visata autot. Käisid küll vanaraua ja müügi mõtted peast läbi. Äkki hoopis talveks jäärajale teha. Esialgu jääb siiski loodetavasti remonti ootama.
Veel pilte. Põhi ikka täiesti läbi omadega.

Hävitustöö põhja all
Pilt

Juhipoolne põhi
Pilt

Vasakpoolne vedrukinnitus
Pilt Pilt

Parem vedrukinnitus
Pilt

Parempoolne põhi
Pilt

Parempoolne käigukasti käpa kinnitus kunde jalgade all.
Pilt
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Remondirööm IZ 412 '85 Sten

Postitus Postitas moskiito »

sinu mosse keretööd minu kombi kõrval on nalja tegemine.
kui sul on tagumised kinnitused ja kunde poolne osa ainult läbi, siis minu mossel vaja terve põhi ja nina uuesti üles ehitada. ainult tagumik korralik.

aga tee keretööd ära. see ei tohiks palju aega võtta julgel pealehakkamisel.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Vasta