AZLK 2140SL 1983 TheoK

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Suletud
Kasutaja avatar
TheoK
Postitusi: 238
Liitunud: 03 Veebr 2009 21:13
Asukoht: Tallinn

Re: AZLK 2140SL 1983 TheoK

Postitus Postitas TheoK »

Uus nõel on kummiotsaga, veerenni tn poest muid saada polnud. Küljes on üks igivana mossepump. Eluaeg olen lada pumbaga sõitnud.Aga nüüd töötab. Uus lada pump ei toimi.St uputab üle. Vana ja väsinud mosse pumbaga liigub.
Endine Super-Lux.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 2140SL 1983 TheoK

Postitus Postitas moskiito »

TheoK kirjutas:Uus nõel on kummiotsaga, veerenni tn poest muid saada polnud. Küljes on üks igivana mossepump. Eluaeg olen lada pumbaga sõitnud.Aga nüüd töötab. Uus lada pump ei toimi.St uputab üle. Vana ja väsinud mosse pumbaga liigub.
milline see kummiotsaga nõel on? kui kummirõngaga siis viska see kohe minema. need ei pea vastu 1km jagu kah. Muretse selline nõel millel on plastikust koonus otsas. need peavad kõikse paremini vastu. minu mokitsal on sama nõel juba üle 10 aasta ja peab siiani ilusti. eile just pesin karpa puhtaks ja sai ka nõela pidavust kontrollitud.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: AZLK 2140SL 1983 TheoK

Postitus Postitas SanderV »

mul on kummirüngaga nõel ja oma 25 aastat vastu pidand
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 2140SL 1983 TheoK

Postitus Postitas moskiito »

SanderV kirjutas:mul on kummirüngaga nõel ja oma 25 aastat vastu pidand
siis on kaks asja.
1. kas on originaal ehk tehasest tulnud nõel.
2. litsalt vedamise värk, joppas korraliku kvaliteediga kraam.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
TheoK
Postitusi: 238
Liitunud: 03 Veebr 2009 21:13
Asukoht: Tallinn

Re: AZLK 2140SL 1983 TheoK

Postitus Postitas TheoK »

Koonusega ots on nõelal. Karbuss on 2101.
Endine Super-Lux.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 2140SL 1983 TheoK

Postitus Postitas moskiito »

TheoK kirjutas:Koonusega ots on nõelal. Karbuss on 2101.
siis ujuk uppub ära. vahea ujuk samuti ära.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
TheoK
Postitusi: 238
Liitunud: 03 Veebr 2009 21:13
Asukoht: Tallinn

Re: AZLK 2140SL 1983 TheoK

Postitus Postitas TheoK »

Tundub, et ujuk ei upu ära. Täitsa õhukindel.
Endine Super-Lux.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 2140SL 1983 TheoK

Postitus Postitas moskiito »

TheoK kirjutas:Tundub, et ujuk ei upu ära. Täitsa õhukindel.
selles sa kindel ei saa olla paraku. olen neid "uppumatuid" ujukeid näinud. selleks et see veavõimalus 100% kõrvaldada, vaheta ujuk ära.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
TheoK
Postitusi: 238
Liitunud: 03 Veebr 2009 21:13
Asukoht: Tallinn

Re: AZLK 2140SL 1983 TheoK

Postitus Postitas TheoK »

Ma pole siia jälle tükk aega midagi kirjutanud. Lihtsalt ei ole enam sellist aega ja viitsimist foorumielu elada. Viimane "korralik" post oligi vast eelmise aasta hooaja lõpetamine.
Tänase seisuga on ka 2011 sõitmiste poolest lukus.
Aga tee selleni.
Mitu asja kripeldas kui aga jälle mosse poole vaatasin. Esmalt need kuradi aastatepikkused värviparandused jm samalaadne. Võtsin talvel selle põhiprioriteediks. Samas ka see mida ma kunagi 13 aastasena korda olin saatnud (salongipõranda värskendus) polnud just parimate vahenditega. See oli ka plaanis. Samuti oli aastate eest midagi katusele sadanud, mis oma jälje jätnud. Mul oli ka suur ja üllas plaan autot seespoolt originaalimaks teha aga jah, sellega läks nagu läks. Põhiasjana muutus raadio asukoht. Sony makk rändas laekasse ja selle asemele tuli aastate eest soetatud retro. Lihtsalt ilu pärast.
Salongipõhjale lähenesin traditsiooniliselt. Haljaks, muundur, krunt, värv- nüüd on süda rahul.
Väljas oli neid pintsliparandusi küllaga. Need lahendasin poleerimise ja pintavärist ostetud värviga. Vähemalt sama toon ja pole enam sellist struktuurimuutust. Olen rahul. Mis ma seal siis veel korda saatsin... Põhja käisin ka üle altpoolt. Lahtine mastiks maha ja uus asemele.Ei tea miks see mastiks värvil püsida polnud tahtnud. Ju siis must. Taha muretsesin ka uued kummimatid, et ei lagastataks. Uued NGK küünlad panin ka -BP6ES. Soovitan soojalt. Mootorisse läks ka uus õli ja nii võiski suvi alata. Selleni jõudsin küll tegelikult alles juulis aga siiski. Samas tehtud pole nagu palju aga aega võttis see kõik ikka jube palju. Päris üle viskas.
Paneme siis mõned pildid ka vahelduseks.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Sel suvel oli mossel palju rohkem liikumist kui eelnevatel. Miks? Nimelt olen nüüd võtnud südameasjaks rannakalanduse. Kuna ma ise aga päris rannal ei ela, siis tuli ikka neid paarikildiseid otsi väga palju teha. Mosse oligi terve suve merelkäimis auto. Paadimootor jms vajalik kogu aeg sees.
Samas sai mosse ka minu sõpru palju tunda. On selge, et mosse tekitab ülevaid emotsioone ja rõõmsaid nägusi. Rahvale meeldib:)

Pilt
Pilt
omanik kapotil
Pilt

Täiesti selgelt on neil hea olla:
Pilt
Pilt

Suvel teenis ta peaaegu probleemideta. Mingi jama oli bensupumbaga aga see lahenes lõpuks ka kenasti. Veidi pahameelt tekitas uus antenn mille talvel kuivas garaazis paigaldasin. Suvel ilmnes, et vihma see ei pea. Kui lõpuks avastasin, siis lainetas juba korralikult...
Ega siin rohkem midagi väga öelda ei ole. Ainult kalla ja talla;)
Mõned meenutused veel suvest.

Pilt
Pilt
Pilt

Suvel üritan mosset ikka puhtana hoida aga sügisel see tihtipeale ei õnnestu:

Pilt

Jälle vanad mossefännid kohal:)

Pilt

Ja lõpetuseks veel midagi sügisest:

Pilt
Pilt

Täpselt nii nagu paat läks talvekorterisse sõitis Moskvits ka täna Tallinnasse. Olgugi, et maal on olemist palju on siin ikka julgem hoida. Lähipäevil tõstan pukkidele ja nii ta uut aega ootama ja garaazikoperatiivi kaunistama jääb.

Pilte sai küll palju.
TheoK
Endine Super-Lux.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140SL 1983 TheoK

Postitus Postitas MAZ »

Mosse on sul ikka korralik naiste magnet,ma vaatan :D
Aga porist rääkides,siis see on eesti teedel paratamatu,ka enda auto küljed on peale kruusateel sõitmist samasugused nagu sinu mossel näha.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Suletud