IZ 412 1975 Jartmok

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

Et siis keegi pole värvimise vms tarbeks neid liiste eemaldanud?

Täna õhtul jälle.....

Seniks kuni peab jälle miskit ootama (laupäeva) ei suuda kohe lihtsalt käed rüppes istuda. Kuna peale sildade alla panekut läheb niikuinii väljast matistamiseks jnejne ehk ettevamistus värvimiseks. Selle tarbeks sai tänane õhtu ca 2 tundi juppe ja ukse tihendeid maha kruvitud.
Pildid:

Pilt

Pilt

Pilt
Hetke plaanide alusel läheb pagasnik ka värvimisse.

Jartmok.
Karu2
Postitusi: 77
Liitunud: 30 Apr 2009 00:59
Asukoht: Pärnu

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas Karu2 »

jartmok kirjutas:Nõu vaja.

Keegi siinsetest mosse 412 välimisi ukse iluliiste on ära võtnud, mõtlen just neid mis on väljaspool ja lähevad akna raamiga.
Tegemist siis juhiuksega.
Et neid liiste muljumata kätte saada (eeldan, et uksepapp on eemaldatud juba):
1. Vabastada kolmnurkakna küljesiini hoidev alumine ja ka ülemine kinnituskruvi, eemalda ka alumine siini hoidik, millesse kruvi kinnitub.
2. Eemalda allalkeritava klaasi alumine piirdekronstein, 1 kruvi.
3. Keri klaas niipalju alla, kuni näed ukseavas selle trossile kinnitust, eemalda see ja lase klaas alla uksesse sisse. Akna trossist kerimisesüsteemi ei pea maha monteerima, lõtvunud trossi saab pingutada alumisest rulliku kinnitusest.
3. Eemalda liftakna ülemine siin-tihend, nokkides ta ukseraamist välja.
4. Keera lahti kolmnurkakna ülemised kruvid, mis on peidus tihendi all ukse raamil.
5. Eemalda kolmnurkklaas koos raamiga, tõmmates just ülevalt tipust tahapoole ja justkui keerates ta ukse raamist välja, võttes mõtteliseks tsentriks ülemise siinikinnituse augu.
6. Pärast kolmnurga eemaldamist on vaba ligipääs küljeliistule. Liistu tagasikeeratud otsad painuta veidi eemale. Puidust või plastst labidakese- kiilu abil kergita liistu üles poole, aidates mitmest erinevast kohast tõstetava klaasi ulatuses, kuna liistu sees on mõned plekklambrid. Niimoodi üles tõstes peakski ta tervena eemalduma. Ei maksa horisontraalselt teda välja vedama hakata, sel juhul kõverdub.

Tagasipanek täpselt vastupidises järjekorras!

Edu!
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

Kiired ajad.

Ei tea mis jama see on aga külmaga kukkusid uksed eest ära ja samas krõbedaga lammutas detailid ilusti küljest ära. Nali naljaks. Homme saab värviga mäkerdada aga senikaua kuni olen oodanud olen ka uksed eest ära kruvinud, lahti komplekteerinud ja ära pannud. Niikuinii läheb masina kunagi värvimisse ja võib ju veidikene protsessi kiirendada. Mis minule kombeks siis kõik asjad mis lahti kruvisin said omale markeriga nimed peale kes/kus/mis. Heiljem lihtsam ja ei viska ega kao ka miskit ära.
Pildid toimuvast:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

jne. Kes tasa sõuab see kaugele jõuab!

Jartmok.
iisak
Postitusi: 122
Liitunud: 05 Veebr 2009 17:41
Asukoht: Tallinn

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas iisak »

Istmed-polstrid on rohelised? Sel juhul sigakõva salong sel mossel :rokib .
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

iisak kirjutas:Istmed-polstrid on rohelised? Sel juhul sigakõva salong sel mossel :rokib .
Kuigi endale ei meedi, beez oleks mõnusam. Siiski orginaalsust välja vahetama ei hakka.
Kasutaja avatar
saarlane
Postitusi: 299
Liitunud: 03 Veebr 2009 14:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas saarlane »

miks aknalingid höbepaberisse mätsisid?
Aitan Ebay'st asju tellida.
Kasutaja avatar
tafi
Postitusi: 278
Liitunud: 13 Okt 2009 19:26

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas tafi »

Minuarust on sul värv küllaltki hea,milleks värvid?
Tel 55627664
canyondrift
Postitusi: 142
Liitunud: 04 Veebr 2009 17:31

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas canyondrift »

tafi kirjutas:Minuarust on sul värv küllaltki hea,milleks värvid?
jartmok kirjutas:Masin saab ka kindlasti uue värvkatte mis peab särama samuti nagu päikseloojang. Vajaksingi abi teadjametelt, mis värviga on tegu? ehk on tuvastamiseks mingi markeering? Värv tuleb sama aga kindlasti pärlmutter.

Jartmok
Jälgi mängu :D

Igatahes, edu ehitamisel, näen Sinus tõsist enda isikliku nn projekti utsitajat, ma ei saa seda küll nii tihti teha ega ka tee nii põhjalikult kui Sina, aga pildid ja muu kraam paneb aina põhjalikumaks minema.
Muide, millist kaamerat kasutad? Paistab olema mingi parematsorti, kuna üksgi digikaamera vist sellises valguses selliseid pilte ei tee.
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

saarlane kirjutas:miks aknalingid höbepaberisse mätsisid?
Hõbepaberit ehk hõbepaberteipi kasutan sellepärast, et seda esineb mul ohtralt jääkidena. Ei hakanud eraldi ostma. Mis veel hea, see kllebib hästi ja sinna sise mätsin mutrid/poldid ja kleebin detaili külge, ei kao miskit ära.
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

tafi kirjutas:Minuarust on sul värv küllaltki hea,milleks värvid?
Ja kui aus olla siis jah värvil niiväga viga polegi, ppleerik ja ehk saaks kaunitarigi. Kuid kuna värv on tänasekspäevaks välja valitud ja tuleb minu meelest väga magus ja särav. Litri hind tuleb kallis ( jääb hetkel saladuseks) siiski värvi osas ma masina suhtes ei koonerda. Ma lihtsalt tahan, et inimesed sellle järgi vaataks ning sellega poleks mark sõita.
Vasta