AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas mario »

Ladamehena ei tassinud ma midagi kaasas. Või noh, kaasas oli woofer, minu 100-osaline tööriistakohver ning varuratas ja tung. Ühe korra tallinna maanteel puurmani ülesõidul jäi vuufer vait ja siis avastasin poolkogemata, et olen pika tee tallinnast maha sõitnud ilma esituledeta... kaitsmeid oli ja sõit sai jätkuda. rohkem pole ka elus vaja läinud, ei tohi mõelda, et "äkki midagi läheb".. kui ei mõtle, ei juhtu ka midagi. :P
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

mario kirjutas:Ladamehena ei tassinud ma midagi kaasas. Või noh, kaasas oli woofer, minu 100-osaline tööriistakohver ning varuratas ja tung. Ühe korra tallinna maanteel puurmani ülesõidul jäi vuufer vait ja siis avastasin poolkogemata, et olen pika tee tallinnast maha sõitnud ilma esituledeta... kaitsmeid oli ja sõit sai jätkuda. rohkem pole ka elus vaja läinud, ei tohi mõelda, et "äkki midagi läheb".. kui ei mõtle, ei juhtu ka midagi. :P
Selles on Sul küll õigus,et ei tohi kõiki hädasid ette mõelda. Aga ,kui kõhutunne ütleb ja mõtted liiguvad mingite asjade,osade peale,siis on see nagu ennustus.....vahest.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas viirusboy »

No kui tee peal sidur pauku teeb, piduriõli vaakumvõimendisse kaob või pooltelg murdub siis ei ole sellest 50 kilost tavaarist muud tolku kui suurem küttekulu pukseerijale. Kusjuures tee ääres on pooltelge vahetatud juba :) Vanaisa kannab üht paari igaksjuhuks kaasas :beer
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Täna sai siis selili autoall roomatud,kuna esimene sumpsi pütt lõrises ja vaja oli pisut paigata. Olukord oli päris hull,sest alt kaitseplekk töllerdas kõvasti ja oleks kohe ära kukkunud. Ja keevitades oli kohe näha,et pole enam plekil paksust,nagu paber. Ja nagu alati,vean keevitusaparaadi auto kõrvale ja kohe hakkab tibutama vihma.... :D Aga ega ma pooleli ka ei jätnud,vaja töö ära teha. Mürin hakkas juba häirima,polnud õiged hääled. Tegelt oleks pidanud kohe uue püti panema aga vaatasin,et järsku nüüd veab suveni välja,siis on veel mõnusam auto all roomata....soe ja puha.... :D Täna sain muidugi jälle ühed uued püksid.....kollektsiooni. Aga keskmist osa pole mul rohkem,kui ainult üks eksemplar ja seegi mingi koperatiivi oma. Kui kellegil uut pakkuda on,annaks mitu jooksu pükse vasta (plekist).
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Täna sai siis üle hulga aja käed õliseks teha,sest starter enam ei toiminud. Tõmberelee klõpsis ja starterit enam järgi ei võtnud. See viga oli juba pea pool aastat aga sõitmist eriti ei seganud. Natuke vahest koputasin ja jälle päev edasi...... Lahtivõtmisel selgus,et tõmbereleel vaskketas kõvasti põlenud ja samuti üks vasest kontakt pea kolm millimeetrit sisse põletanud. Sai sellele keeratud pool ringi ja läks tagasi. Tegin kõik osad puhtaks ja samuti sai suruõhuga starter seestpoolt puhastatud. Otsapuksidele ka natuke määret ja tagasi kokku. Käivitamisel asjad jälle korras ja mure lahendatud. Oleks vast veel käinud aga vahepeal laenasin autot ja minu masin ei võtnud uut sohvrit väga tõsiselt........ehk siis enam ei käivitunud ja lasi ennast lükata...... :lol Ma siis igaks juhuks tegin asja korda.....sest muidu ei saada hakkama.... See on vana lugu,et masin tunneb ainult oma õiget peremeest ja igaühega sõber ei ole.......
Aga tundub,et Mosse tõmberelee ei ole just mitte kehvemate killast,sest pole nagu kuulnud,et väga laguneks?
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Täna siis kuulasin kõrvaga,et miski nagu häirib mootori töös. Arvasin esialgu,et vast küünlad mustad ja sellepärast see plödin. Aga peale mõningast pusimist siis asi selge,et küünaldes ja juhtmetes viga pole. Viimaks tõin töökojast survemõõtja ja sai kõik silindrid üle mõõdetud. 3,9,10,7 atsi. vastavalt siis 1.2.3.ja 4 sil. Asi selge,üks silinder vaga..... :(
Lõin klapikambri kaane maha ja katsusin 1 silindril nookureid. Klapivahe oli olemas. Nüüd jääb loota,et järsku tõesti klapid ei pea aga asi lõhnab järsku suurema remondi peale..... Läbisõit on ka peale eelmist remonti üle 150 tuh. kindlasti. Täpsemalt ei tea kohe öelda,kuna vaja vihikust järgi vaadata. Aga sõidetud omajagu. Viimase suursõidu ajal oli ka tunda,et vahest jõnksutas ja esialgu ei osanud midagi arvata. No midagi pole teha,käed tuleb jälle vist õliseks ajada....
Siit ka kõigile küsimus,et kas mingit sihukest möksi ka toodetakse,mida saaks kätele enne remonti määrida,et käed väga mustaks ei läheks?
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas mario »

ikka. nimetust enam ei mäleta, kutsutakse "kindaks". Peale kätepesu määrid enda käed selle kreemise pastaga kokku ja järgmine kord tuleb õli käte pealt ära.. ehk siis käed saavad puhtaks... ei tea, mis massap.. aga uuri parematest keemiapoodidest. KOllane potsik oli, seda tean küll..
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3334
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas stern100 »

Toodetakse! Ise kasutasin mingit Würth möginat. Kui meeles, teen homme pilti. Ennem remonti kreemitad käed kokku, lased ära kuivada ning pärast remonti pesed puhta vee all kõik maha ja käed täiesti puhtad. Loomulikult näpuotstele jääb natuke ikka mustust, kuna sealt tuleb see "kaitsev kiht" kiiremini maha. Aga selle vastu aitab jällegi paksem kiht kreemi :)
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 125 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas SanderV »

ise kasutan sellist möginat
Pilt
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Sai siis vihikust järele vaadatud,et viimasest remondist saati on siis läbisõit natuke üle 175 tuh. km,kokku on auto läbinud--250 tuh. Seda pole just palju aga mäletan,et 02 -l läksid kolvirõngad juba 95 tuh. pealt..... Minu mootoril aga mingit õlitarbimist ei tähelda.
Hetkel siis ei ole veel aega saanud mootorit lammutama hakata,kuna on veel targemat teha. Valge Vares aitab hädast välja......
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Vasta