AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas Manks »

TALUPOEG TALUJA kirjutas:
via kirjutas:Sumpanduse koha pealt võin lisada, et ise määrin sumpa tagumised osad sügisel movili vms möginaga sisse. Algul haiseb, aga peab palju kauem vastu :burnout
Mul tuli kogusaeg sees... 8) . Ei ole vist mõtet sumpsi määrida,las sunnik mädaneb....Panen uue. Kuigi juba minu isa ütles: "Olgu see vankriratas või advokaat,ikka tuleb määrida!" Ei meeldi miskised haisvad asjad. :uhoh
Mul on sumpa ainus asi, millega muretu olla saan, kuna pükstest edasi läheb kõik roostevaba. Eelmine omanik on lasknud selle teha ja paigaldanud :P
Huvitav, kui palju roostevaba väljalasketorustikke üldse leidub?
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1718
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas wax »

Manks kirjutas:Huvitav, kui palju roostevaba väljalasketorustikke üldse leidub?
Minu käes üks komplekt pükstest lõpuni :)
AZLK 412IE '74 - AZLK 434IE '75 - M402 '57 ja mõned kastikad ning 40-ed ka.
https://www.facebook.com/WaxGarage
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3334
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas stern100 »

wax kirjutas:
Manks kirjutas:Huvitav, kui palju roostevaba väljalasketorustikke üldse leidub?
Minu käes üks komplekt pükstest lõpuni :)
Mul üks komplekt roostevaba (püksid ja sealt edasi lõpuni) oma salatil all ja teine roostevaba seisab kuuriall :D
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 125 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas moskiito »

lihtsalt sõites roostevaba töötab eluaeg, aga kui hagu anda, nii hakkab tänu kuumusele roostetama. Ärge minuga vaidlema hakkake et roostevaba ei roosteta, roostetab nagu vana kurat ja hullemini kui tavaline teras, anna teisele ainult kuuma :D
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Kõige tolmusem töö remontivajava auto juures rooste ja sodi eemaldamine. Et korralik puhas metalli pind saada,tuleb ikka väga palju tolmutada. Nagu ma juba varem mainisin,võtab see tööriistad täitsa läbi. Relakal sai harju vahetatud ja ka kompressoriga aeg-ajalt läbi puhutud. Seda viimast on soovitav mitu korda päevas teha. Eriti veel siis,kui tööd toimuvad salongis. Kasutasin igasuguseid lamellkettaid. Kus aga nendega ligi ei pääsenud,tavalist trelli. Trell on mul ka Handymannist ostetud art.49 000. Seda soovitan ka soojalt. Mul on neid mitmeid olnud. Muud häda ei ole juhtunud,kui harjad kulunud ja ühel ka lüliti. Olen suitsetanud ka nii,et hais taga. Ei midagist. Käib edasi. Trelli otsa olen pannud igasuguseid väikseid terasharjarulle. Muidugi ei saa ka nendega igaltpoolt roostet kätte. Viimase võtan kolmnurkviilist tehtud saabriga. See käib iga valitsuse ajal. Nooremad mehed võibolla ei ole sellist riista näinudki:

Pilt


Muidugi tuleb seda tööriista sagedasti teritada. Eriti kasuki on seda teha väikese kulunud käiakiviga käiates. Just sellisega,mida tahaks juba minema visata. Ega sellega kaapides töö eriti kiirelt ei edene. Kellel aega ja kannatust on,need saavad hakkama.
Põhja pinda oli palju ja selle puhtaks kaapimine võttis ikka palju aega. Vahepeal sadanud vihm ja haljas plekk ei sobinud ka kokku. Plekk läks rebaseks kätte.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Nagu mõnelt pildilt näha,ei saa kõike musta roostet maha. Proovi kuidas tahad. Liivaprits aitaks,kuid selle jaoks oleks vaja terve auto ära lammutada. Sellel pole aga mõtet,kuna auto taastamise mõte pole originaaliks teha,pigem igapäevasõidukiks.
Puhastatud pinnad tegin üle Buvanoliga. Olen seda kasutanud ka varemalt. Peale tõmbasin seda pintsliga .Algul ühe korra ja paari tunni pärast teise korra. Seda selleks,et kõik ikka korralikult kaetud saaks. Seda tegin õhta hilja,kui juba kaste rohu peale tuli. Veega ei niisutanud. Öösel isegi niiske ja soojad ajad olid ka möödas. Lasin seista paar päeva ja käisin terasharjaga kergelt üle,et lahtine kraam maha võtta.
Mul oli siin mingi aeg tagasi vaja värvida haamerveski kolu. Tegin roostetanud pleki samamoodi puhtaks ja ka ka Buvanoliga kokku. Ei ole siiani värv kusagilt maha tulnud.
Paistab,et toimib küll. Kuigi ka paljud kiruvad. Ei oska selle kohta midagi öelda. Võibolla viga ka selles,et ei puhastata küllaldaselt. Üks asi aga kindel,aega tuleks varuda. Kiirustades head asja ei saa. Võibolla peaks mitu korda selle Buvanoliga üle käima ja laskma peale seda nädala seista. Eks tuleb asja katsetada. Järgmisel suvel kakun põhja matid üles ja kaen,kuidas asi seisnud.

Järgneb....
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Sai siis asjad lõpuks niikaugele,et läksid haljad ja Buvanoliga tehtud kohad krundi alla. Kasutasin odavat Poola Novoli krunti. Purgi võtsin lahti ja sees oli paras paks mass. Lahustit läks juurde omajagu. Värvipüstol ,mingi vana odav Itaallane,olen sellega juba aastaid värvinud. Oli juba nii kulunud,et sai uued tagavaraosad. Peale seda läks asi hulga paremaks. Ostsin omale Hauka laadalt veel teise,pisut moodsama värvipüstoli juurde. Siis on krundipüstol eraldi.
Väiksed vaated:


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Üks paras ooper on värvitööde juures see,et tuleb kõik kohad kinni katta,mis värvi ei vaja. Sai siis kasutatud teipi,vaipu ,ajalehti ja muud kraami.


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Nagu pildilt juba näha,sügis tungib vaikselt tuppa.... :(


Pilt


Värvitud sai võimalikult madala survega ,et kõike täis ei pudistaks. Ega salongi sisu pole originullis ka eriti korralikult krunditud-värvitud. Igati karvane ja täpiline. Liiga ilus pole ka hea...Sai tehtud nii,et ise rahul. Pea-asi et krunt peal.


Järgneb....
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas mario »

mõnus. :)
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

mario kirjutas:mõnus. :)
Mõnus on siis,kui õnnestub lehmakook üle värvida ja see kellegile maha müüa... :D

Kui juba asi krundi alla läheb,siis hakkad alles märkama,et midagi on tehtud.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas mario »

heh.. lehmakook.. :D igaks juhuks hoiatan, et ka autol on tunded :D:D
kui ikka käima ei taha minna, siis ütled kõva häälega "no kas jälle hakkab kepp peale?", siis peale seda näita võtit ja käib. :D

Ma usun, et kui sul see "kook" on värvi all lõpuks, siis sa ikka vaatad, et kuradi ilus sai, ah sõidan veel paar aastat.. ! :D
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 2140 1987 a. TALUPOEG TALUJA

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

mario kirjutas:heh.. lehmakook.. :D igaks juhuks hoiatan, et ka autol on tunded :D:D
kui ikka käima ei taha minna, siis ütled kõva häälega "no kas jälle hakkab kepp peale?", siis peale seda näita võtit ja käib. :D

Ma usun, et kui sul see "kook" on värvi all lõpuks, siis sa ikka vaatad, et kuradi ilus sai, ah sõidan veel paar aastat.. ! :D
Ma tegelt mõtlesingi lehmakooki.
Kuigi Su jutt on õige. Tundub et peale minu siin veel naljamehi.... :)

Mis puutub auto tunnetesse,siis olen ise aastate jooksul seda märganud küll. Näiteks auto tunneb oma omaniku kohe ära..... :lol Niipea,kui annad selle teise kätte,laguneb sunnik kohe. Enda käes ei juhtu midagi. Samuti on nn. lihtsalt õnnelikud autod. Sõidavad ära üle 30 aasta ja ei mingit kõksu...viiakse tervena vanarauda.....
Samuti on näha ,et vahel mõne kodaniku käes auto ikka kaua vastu ei pea. Nagu vorst koera kaelas :lol
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Vasta