IZ 412 IE 1981 Jeekim

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
Jeekim
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Juul 2012 22:58
Asukoht: Elva

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas Jeekim »

Seni ma veel arvasin, et Ülo äri tartus on odav võrreldes Elva kohaliku kauplusega, aga kui kuulsin, et mosse uus tagapidurisilinder maksab 20€ tükk :bs siis jõudsin järeldusele, et odavam on ikka vana korda teha. :rokib Vanaisa: Mosset on hea odav remontida. Lapselaps: Aga milleks üldse remontida ???
Seoses käikude kadumisega ei ole veel saanud remonditud pidurit proovida.
Käikude regullimisel tuleb ilmselt ikka raamat kõrvale võtta ja täpselt rida ajada. Kui proovisin küljele liigutamise kangi reguleerida, et esimene käik ülesse leida, kadus tagurpidi käik ära. Kui keerata nii, et tagurpidi olemas oleks, ei ole jälle esimest ja teist. Lõpuks hetk enne kannatuse katkemist kadusid nii esimene, teine kui ka tagurpidi käik ära. Eks kui nüüd kooli kõrvalt jälle aega saab siis tuleb raamtu järgi asjad paika seada. Loodan kadunud käigud ülesse leida. Mosse ei saa olla nii keeruline, et ei leia paari kaduma läinud käiku ülesse. :)
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas MAZ »

Ülo on veel mõistlik mees :beer aga no 20 EUR töösilindrit ma ka ei hakkaks ostma,siis peaks see olema hõbedast valatud. :lol

Kuid käikude reguleerimise osas on üks nipp. Nimelt on esimene ja tagurpidi käik omavahel seotud. Seega reguleerimisel tuleb sellega arvestada. Samuti hakkavad igasugu lõtkud mängima rolli.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
tanelv
Postitusi: 29
Liitunud: 16 Juun 2012 10:23

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas tanelv »

Käike reguleerides leppisin mina lõpuks sellega, et edas-ja tagurpidi mosse korraga ei liigugi :o
Kasutaja avatar
Jeekim
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Juul 2012 22:58
Asukoht: Elva

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas Jeekim »

Käigud nüüd enavähem paigas, esimene pikem sõitki tehtud :auto , kuid bensiini kättesaamisega jama.
Nimelt kui mootor veel külm on töötab ilusti. Ei ole mingeid probleeme, kuid kui mootor juba soojeneb, siis ei taha bensupump enam bensiini peale lüüa. Kui käsitsi peale lüüa siis töötab mootor nii kaua kuni ujukikamber jälle tühjaks saab. Vanaisa ja isa arvasid, et pump kuumeneb liialt üle- kuid kui käega katsudes siis ma ütleks selle peale, et isegi mitte leigeks pole läinud. Proovisin ka lumega jahutada natuke, kuid kasu sellest ei olnud. 100 meetrit sai sõita ja kütus jälle otsas. Kas võib-olla, et kütusetorustik kuskilt puru, et tõmbab õhku vahele, kuid samas käsitsi saab pumbata bensiini. ???
Peal siis lada tüüpi pump ja 01 karburaator.
Kas oleks mõtet paigaldada vene-aegne elektriline pump ning kuidas see ühendada nii, et see ka toimima hakkaks?
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1581
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas partnermosse »

Jeekim kirjutas:Käigud nüüd enavähem paigas, esimene pikem sõitki tehtud :auto , kuid bensiini kättesaamisega jama.
Nimelt kui mootor veel külm on töötab ilusti. Ei ole mingeid probleeme, kuid kui mootor juba soojeneb, siis ei taha bensupump enam bensiini peale lüüa. Kui käsitsi peale lüüa siis töötab mootor nii kaua kuni ujukikamber jälle tühjaks saab. Vanaisa ja isa arvasid, et pump kuumeneb liialt üle- kuid kui käega katsudes siis ma ütleks selle peale, et isegi mitte leigeks pole läinud. Proovisin ka lumega jahutada natuke, kuid kasu sellest ei olnud. 100 meetrit sai sõita ja kütus jälle otsas. Kas võib-olla, et kütusetorustik kuskilt puru, et tõmbab õhku vahele, kuid samas käsitsi saab pumbata bensiini. ???
Peal siis lada tüüpi pump ja 01 karburaator.
Kas oleks mõtet paigaldada vene-aegne elektriline pump ning kuidas see ühendada nii, et see ka toimima hakkaks?
Vaata kas pole vaja juhuslikult reguleerida pumba kaugust mootorist. Kui pumba lahti keerad, siis selle all on 1 varras mis niiöelda vajutab pumba pedaali seestpoolt. Teisisõnu tihendite paksust pead ehk vähendama veidi, et see varras ehk tokk lükkaks pumba pedaali sügavamalt.
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
Jeekim
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Juul 2012 22:58
Asukoht: Elva

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas Jeekim »

Njah enne oli pump liiga lähedal mootorile. Eks pean siis proovima ega nüüd liiga kaugele ei saanud. :beer
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas moskiito »

Njah enne oli pump liiga lähedal mootorile. Eks pean siis proovima ega nüüd liiga kaugele ei saanud
siin siis probleem ongi :D
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Jeekim
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Juul 2012 22:58
Asukoht: Elva

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas Jeekim »

Kuid mida arvata el.pumbast? Kas oleks mõtet? Pump endal olemas, ostma ei peaks midagi hakkama. Kuidas see tuleks ühendad nii, et ta pidevalt bena peale ei lööks (st ainult kui mootor käib siis lööks).
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas MAZ »

Ma usun,et Lada pumbas pole viga vaid see on hoopis papitihend,nagu eelpool öeldud. Soovitan selle tihendi teha kas või soome pappist,kui muud pole käepärast. Samuti mainis mulle kunagi kodanik Kalmer,et oluline on arvestada välja tihendi paksus ja samuti peab olema pumba ja tihendi vahel ka tekstoliit plaat,mis ei lase jalal üle kuumeneda ja ka pumba jalga ennast painutada kõveraks. Mitu mm see vahe oli, peab tema käest üle küsima olen suutnud selle ära unustada. :(

Aga elektrilisest pumbast....
Ei saa me mööda ameerika rahva ja mendi autost Chevrolet Caprice. :D
Pilt
Lisan siia pildi,kus on näha üks vidin,mis võimaldab Chevroletil kasutada elektrilist pumpa.
Enamus bensiini pumpasid on madala surve pumbad aga selleks,et seda kasutada karburaator mootoril nii nagu seda ameeriklased on teinud 1977.a On vaja teha ülevoolu paak,kust oleks ka tagasivool paaki!
Ameerika autol töötab asi lihtsalt aga moskvichi puhul on paar miinust:
1. kuhu sa teed ja kuidas teed tagasivoolu paaki?
2. Pead arvestama välja palju on surve originaal pumbaga ja siis elektrilise pumba vastavalt sellele häälestama.
3. Tagasivoolu paak peab olema oma mahult tehtud eelnevaid parameetreid arvestades.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
Jeekim
Postitusi: 137
Liitunud: 02 Juul 2012 22:58
Asukoht: Elva

Re: IZ 412 IE 1981 Jeekim

Postitus Postitas Jeekim »

Pumba probleem ületatud- sai pumpa natuke mootorile lähemal lastud ja probleem lahendatud. :beer
Täna oli ka see päev kui üritasin minna ülevaatusele- krdi kuu lõpp, kui kõik üritavad oma masinaid ülevaatuselt läbi suruda. Nimelt kui ülevaatuse ukse taha jõudsin mossega ootas seal ees vähemalt 5 autot ja kuna kell oli juba üsna sulgemise lähedane ei jäänud ma sinna ootama.
Kokku sain täna mossega sõita vast pea 10-15km ja see oli peale pikka remonti mõnus motivatsioon. :auto
Enam ma ei usu neid mehi kes ütlevad, et mosse paras peavalu. :D Mulle ta hakkas iga meetriga järjest enam meeldima. Ja väike remondi mõnu peabki asja juures olema. :beer

väike fotosüüdistus kah (telefon ei ole ikka parim pildimasin)
Pilt
Viimati muutis Jeekim, 30 Okt 2012 21:11, muudetud 1 kord kokku.
Vasta