АЗЛК 2140 06.05.1976 viirusboy

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

Ma ise vaatan ka et Tradilo ei tooda eriti. Ma midagi nagu regullisin ka nende kinnitustega, tõmbasin nad täitsa õuepoole serva kui andis, ja panin väikse kallaku alla ka et paremini võtaks. Ikka kuidagi tuuga jäi. Üks uks on ka kere tasapinnast pool senti väljas. Krt, homme hakkab siis ajuden*ss peale, kui ilma on
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1581
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas partnermosse »

viirusboy kirjutas:Nii, täna siis sai kauaoodatud uksetihendid kätte. Muidu ostsin ka siguli omad. Miks? Kohe räägin. Mosse omade eest taheti 280.- tükk ja ainult need, mis ukseavasse käivad. Need, mis ukse külge paigaldatakse, ei olnud. Nii, siguli omad läksid kokku maksama 460.-, mis on minu arust nagu suht väga kallis. Aga noh, meil siis Tradilos, uuemõisas, on juba kord selline. Sai siis need külge pandud. Samuti pidin plekikääridega tihendit lõikuma, sest seal kohas, kus on ukse avas 90 kraadine nurk, poleks neid muidu paika saanud, kui tuli pikki soont lõigata poolesendine sälk. Uksed aga enam nii lõbusalt lahti-kinni ei käi. Äkki keegi teab, kuidas neid reguleerima peaks? Homme, kui ilus ilm, loodan siis hakata lae polstrit paigaldama. üritan mõne pildi ka klõpsida ajaviiteks. Kahjuks aga avastasin, et värv, nii ilus ja kena kui ta on, kavatses hakata auto külgedelt mullitama ja päris hoolega. Ruutsentimeetril umbes 10 mulli. Huvitav millest see tulla võis?
Soovitan aerosool uksetihendisilikooni susistada uutele tihenditele peale,sest see kumm on nii nakkuv ,et võib ukse külge kinni sulada ja avamisel tõmbad tükid välja.No ja muidugi ukseluku sulguri vastus reguleerida.Väga mõnusalt käivad nüüd oma mosse uksed kinni-lahti kui silikooni protseduur ka veel tehtud sai.Nagu läänekas 8)
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

Luban, et teen proovi. :smokin
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

Tänaseks on mosse siis nii kaugel.

välimust pole eriti kohendada saanudki veel
Pilt
Akna ääred värvisin mustaks. Minuarust on palju ägedam kui ennem. Oleks veel hädasti vaja küljepeegleid
Pilt
Laepolstri vahetusega vahetasin juhust kasutades ka taga akna ära ja asemele sättisin soojendusega
Pilt
Laepolster pole veel äärtest kinnitatud, lisatud on uued siguli uksetihendid
Pilt
Seest on rämpsu täis igatepidi. Mis teha kui garaaž puudub. Kui kellegil on, siis võib mulle tagumisi turvavöid pakkuda. Ootan
Pilt
Kõlariaugud sai puuritud, kui tagaklaasi veel ees ei olnud
Pilt
Eest on salong hetkel niimodi. Muretsen omale korraliku roosteeemaldaja, krundi ja värvi, siis saab selle ka korda
Pilt
Uksed on seest kõik niisuguse nõgiga kokku mökerdatud. Siit paistab veel viisakalt pandud olevat. Mujal on hea sendine kiht
Pilt
Kapotialune on natuke laiali, seoses esisilla vahetuse plaanidega
Pilt
Siiapoole mosset pole ma veel jõudnud oma pintslitega
Pilt
Nagu näha, on seda nõge igalepoole kuhjatud päris hoolega kohe
Pilt
Ukse alumised ääred ja karp - pole rooste haisugi. Need mustad triibud, mis paistavad, on see must möga, mis uste sisse kuhjatud on ja sealt välja pisut voolanud. Bensiinise lapiga nühin maha varsti!
Pilt
Ja tagumine ots. Plaanis on tulede ümbrus mustaks värvida. Homme saab möslama hakata ma loodan
Pilt

Järgmiseks võtan ette esisillavahetuse. Plaanin asendada trumlid ketastega.
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
mart
Postitusi: 345
Liitunud: 04 Veebr 2009 14:21
Asukoht: Aespa

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas mart »

Korrosioonitõrje on küll aus. Tänu sellele ehk ongi su masina plekk nii heas korras.
Azlk 408 ´65 ja Iz 412 ´81
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas Edel »

Kui soovi ketaspidurid ette saada, pole tervet silda vaja vahetada vaid piisab pooltelgedest,mille vabastad šarniiridest.
Kui arvad,et Su Mossel on pagasnik rämpsu täis siis tule praegu vaata minu Mosse pagassi - seal olevat hullumaja juba annab leida....
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

see esisild mis seal praegu all on, on nii roostes ja läbi omadega lihtsalt. Vasakpoolne ratas jääb kinni koguaeg. Oleme seda timmind küll ja küll, aga ei sittagi. ikka on kinni kui kinni. Ja samas on mul olemas peaaegu uus komplektne esisild, millel on ketaspidurid. Kerel on olemas kõik vajalikud kinnitused ja augud, et ketaspidurid panna. Seega mõtlen, et miks ka mitte ära vahetada. Pagasnikus oli mul varem igast õlle ja viinapudelid, terve ladu igasugu tühje suitsupakke ja teemat. Talvel sai ühe tuttava sünnat peetud seal lihtsalt. Ja isegi kapoti alt leidsin enda üllatuseks Cini pudeli. Ei tea mis see seal tegi. Ju sellest ajast, kui ma süda talvel, kui oli mingi 20 kraadi külma, vahetasin geneka rihma.
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
mart
Postitusi: 345
Liitunud: 04 Veebr 2009 14:21
Asukoht: Aespa

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas mart »

viirusboy kirjutas: Pagasnikus oli mul varem igast õlle ja viinapudelid, terve ladu igasugu tühje suitsupakke ja teemat. Talvel sai ühe tuttava sünnat peetud seal lihtsalt. Ja isegi kapoti alt leidsin enda üllatuseks Cini pudeli. Ei tea mis see seal tegi. Ju sellest ajast, kui ma süda talvel, kui oli mingi 20 kraadi külma, vahetasin geneka rihma.
Sry for OT
:D Meenutab mulle neid hetki kui ma tiba noorem olin ja oma esimesest autost kunagi koju minna ei tahtnud... Kuigi autos sünnipäeva pidamiseni pole veel jõudnud :D
viirusboy kirjutas:Ja isegi kapoti alt leidsin enda üllatuseks Cini pudeli. Ei tea mis see seal tegi. Ju sellest ajast, kui ma süda talvel, kui oli mingi 20 kraadi külma, vahetasin geneka rihma.
Sellega seoses tuleb meelde, kui õe audil hammasrihma vahetama hakkasin... suure huraaga lõuad ilased peas ja õlled näppus hakkasin lammutama... Lõppes sellega, et poolteist nädalat auto seisis, mootor maas kuna üks asi viis teiseni. lõpuks vahetasin hooratta (automaat kastiga) ka ära kuna omast lollusest starter mugis sellelt hambaid. Lõppkokkuvõttes oleks olnud esinduses odavam vahetada aga ei... ise on vaja näppida!
Viimati muutis mart, 25 Aug 2009 00:39, muudetud 1 kord kokku.
Azlk 408 ´65 ja Iz 412 ´81
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

Kuigi autos sünnipäeva pidamiseni pole veel jõudnud :D
Meil ei jäänd lihtsalt muud üle. Korteris me ei saanud pidu panna, sest härrad politseinikud käskisid meil vaiksemalt olla, sest naabrid tahtsid magada. Seega ei jäänd meil muud ülöe, kui ronisime mossesse. Seal saime mussi lasta nii kõvasti kui tahtsime ja mitte kui keegi ei tulnud tüütama. Jumala õnn, et mossel kardaan alt puudu oli, muidu oleks veel sõitma ka läind. Teate ju küll, millised hullud mõtted pähe kargavad, kui natuke vägijooki kere vahel on
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas moskiito »

päris lõbus lugeda :D

mis piduritesse puutub siis pane kettad kohe kindlasti ette sest need on mossel vägagi hästi välja kukkunud. Vaata et teeb paljudele lääne pillidelegi silmad ette. Rekord on mul olnud 80km/h mosset pidama saada alla 30m ja see on vägagi hea tulemus 8)
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Vasta