Jahutus vedellik jookseb maha

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
KarlR
Postitusi: 117
Liitunud: 22 Juul 2012 20:18
Asukoht: Kuressaare

Jahutus vedellik jookseb maha

Postitus Postitas KarlR »

Üks moment avastasin, et kapotele oli tekkind imelik sopa triip. Hiljem nägin, et vesi jookseb pildil noolega näidatud kohas ning selle triibu kapotele oli pritsind tiivik. Mida teha edasi? Kas uus veepump osta/otsida või on mingi muu võimalus?
Pilt
2x ИЖ-2125
1979 970 ABI
1980 312 AET
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1717
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: Jahutus vedellik jookseb maha

Postitus Postitas wax »

uus veepump. muu ei aita.
AZLK 412IE '74 - AZLK 434IE '75 - M402 '57 ja mõned kastikad ning 40-ed ka.
https://www.facebook.com/WaxGarage
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Jahutus vedellik jookseb maha

Postitus Postitas moskiito »

uus pump, muu ei ata. kunagi veneaeg remonditi ka neid aga selleks vaja spetstööriiste juba mida kodugaraašis naljalt ei leia.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Jahutus vedellik jookseb maha

Postitus Postitas MAZ »

Kas uus veepump,mis oleks kõige lihtsam vastupanu tee või....
Kulutada veidi raha ja osta tõmbits ja vana ära remontida.
Kuid selle remontimisega on omamoodi ooper. Esimese rihmaseibi kinnituse saab maha ja selleks ei pea ostma kõige kallimat tõmbitsat vaid sobib ka mõni tavalisem,mis sinna otsa sobib.
Aga hullem lugu on siis,kui veepumba võll nahkas,või tagumine tiivik nii kinni,et seda ei saa ka kuumutades maha.
Teinekord murdub sisse ära ka polt ja siis on pahandust kui palju.
Kui sul jookseb vett välja juba rihmaseibi flantse tagant,siis on sul ilmselt võll sees ka läbi,pluss fiiberseibid ka ovaalsed sees.Seega kindlam uus pump osta.
Olen paberi peal kokku löönud,et vana pumba remontimine tuleb veidi kulukam ,kui vana remontimine. Aga,kui viitsimist võib alati vana korda teha ja selle tagavaraks jätta.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
ABS
Postitusi: 372
Liitunud: 21 Mai 2009 11:18
Telefon: 56871225
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Jahutus vedellik jookseb maha

Postitus Postitas ABS »

MAZ kirjutas:Olen paberi peal kokku löönud,et vana pumba remontimine tuleb veidi kulukam ,kui vana remontimine.
Mul vist jooksis juhe kokku,äkki keegi seletab jutu lahti? :uhoh

Mina isiklikult soovitan lihtsalt uue veepumba panna - ma kardan et sellise asja remondiga n*ssid lihtsalt oma ajud ilusti läbi,korda asja ei saa korralikult(eriti siis kui ei tea täpselt mida ja miks tegema peab) ja lõpuks lähed ikka poodi ja ostad oma autole uue pumba peale :D Iseasi muidugi see kui sa tahad veepumba ehitusega lähemalt tutvuda ja pimedat aega sisustada - lõppudelõpuks see igaühe oma asi millega tegeleda tahab,edu autoga ;)
AZLK 2140 ´85a.
Vigursõit 2012,2013,2014,2015,2018 VIIMANE koht!
KarlR
Postitusi: 117
Liitunud: 22 Juul 2012 20:18
Asukoht: Kuressaare

Re: Jahutus vedellik jookseb maha

Postitus Postitas KarlR »

Uus pump peal, probleem lahendatud.
2x ИЖ-2125
1979 970 ABI
1980 312 AET
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Jahutus vedellik jookseb maha

Postitus Postitas MAZ »

ABS kirjutas:
MAZ kirjutas:Olen paberi peal kokku löönud,et vana pumba remontimine tuleb veidi kulukam ,kui vana remontimine.
Mul vist jooksis juhe kokku,äkki keegi seletab jutu lahti? :uhoh

Mina isiklikult soovitan lihtsalt uue veepumba panna - ma kardan et sellise asja remondiga n*ssid lihtsalt oma ajud ilusti läbi,korda asja ei saa korralikult(eriti siis kui ei tea täpselt mida ja miks tegema peab) ja lõpuks lähed ikka poodi ja ostad oma autole uue pumba peale :D Iseasi muidugi see kui sa tahad veepumba ehitusega lähemalt tutvuda ja pimedat aega sisustada - lõppudelõpuks see igaühe oma asi millega tegeleda tahab,edu autoga ;)
Pigem läks üks sõna valesti,et asjast pead nii aru saama,et vana remontimine on kulukam kui uue ostmine.
Aga no kes loogiliselt läheneb ajale saab ka ilma seletamata aru,millest jutt.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: Jahutus vedellik jookseb maha

Postitus Postitas tanello2 »

ma nüüd ei tea kas nii tohib,aga topiks oma küsimused ka juurde:
1.kas salongist on võimalik jahutusvedelikku välja lasta(hädasti oleks vaja kätte saada 1l seda kraami )
2.lisaks veel kas kogu süsteemi tohib täita ainult jahutusvedelikuga,ilma et seda veega lahjendada.
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1582
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: Jahutus vedellik jookseb maha

Postitus Postitas partnermosse »

tanello2 kirjutas:ma nüüd ei tea kas nii tohib,aga topiks oma küsimused ka juurde:
1.kas salongist on võimalik jahutusvedelikku välja lasta(hädasti oleks vaja kätte saada 1l seda kraami )
2.lisaks veel kas kogu süsteemi tohib täita ainult jahutusvedelikuga,ilma et seda veega lahjendada.
1. Saad välja lasta, kuid seda tuleb rohkem kui 1 liiter ja suurem osa läheb kõrvalistujapoolse põranda peale. Kergem on osta poest 1 liiter tosooli !
2. Kogu süsteemi täidad ainult jahutusvedelikuga. Kui veega lahjendad, siis talvel tekivad jamad kuni selleni, et külmuvad lõhki lõdvikud ja mootoriplokk jne jne. Pole mõtet koonerdada seal kus seda ei ole vaja teha :smokin
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Jahutus vedellik jookseb maha

Postitus Postitas moskiito »

partnermosse kirjutas:
tanello2 kirjutas:ma nüüd ei tea kas nii tohib,aga topiks oma küsimused ka juurde:
1.kas salongist on võimalik jahutusvedelikku välja lasta(hädasti oleks vaja kätte saada 1l seda kraami )
2.lisaks veel kas kogu süsteemi tohib täita ainult jahutusvedelikuga,ilma et seda veega lahjendada.
1. Saad välja lasta, kuid seda tuleb rohkem kui 1 liiter ja suurem osa läheb kõrvalistujapoolse põranda peale. Kergem on osta poest 1 liiter tosooli !
2. Kogu süsteemi täidad ainult jahutusvedelikuga. Kui veega lahjendad, siis talvel tekivad jamad kuni selleni, et külmuvad lõhki lõdvikud ja mootoriplokk jne jne. Pole mõtet koonerdada seal kus seda ei ole vaja teha :smokin
1. täiesti nõus
2. lisaksin juurde et silmas on peetud valmis segatud segu, mitte konsentraati.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Vasta