АЗЛК 2140 06.05.1976 viirusboy

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
mosseomanik
Postitusi: 29
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:30
Asukoht: Haapsalu

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas mosseomanik »

Päris kobe aparaat isegi sellele ringi peale käinud ja imestanud kui korralik see veel on. Väike küsimus ka, kas see orantš 412 ka sinu oma?
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

Tunduks nagu kere oleks väheke uuemast ajast üldse. Sellele viitavad ka õhutuskolmnurgata esiuksed.
Alguses oligi esiustel need kolmnurksed aknad, aga nende tihendid olid läbi ja lasksivad vett sisse. Seega sai ära vahetatud :D http://static1.nagi.ee/i/p/61/21/0246612102c2c1_o.jpg
Väike küsimus ka, kas see orantš 412 ka sinu oma?
Oranž iž412 kuulub praegu veel mu vanaisale, aga küll ma kunagi selle endale saan.
Lisaks veel C piilaril need külgtuled.
Ma ise arvan ka et seal peaks tuled olema, sest raamatus pildi peal on, ja kataloogis kuulub ka originaalvarustusse. Küll aga ei oska ma midagi öelda esilaternete pesurite kohta. On neid üldse kuskilt enam saada?
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas Edel »

Olen näinud tulede pesureid-puhasteid 2140 Mossedel aga väga üksikutel varjantidel. Sammuti on harv "nähtus" turvavööde märgulamp selles piklikus pilus raadio kohal üleval.
10 aastat tagasi Kunderi kauplusest küsisin pesurite kohta ja seal neid saada polnud. 2002aastal mootorit otsides sattus ette 1979a. Mosse 2140,millelt ma oma eelmisele mossele mootori lõpuks sain,olid tulede puhastaja mootori kinnituskronsteinid olemas aga puhastajaid endid polnud. Mul oli võimalus sellel Mosselt maha keerata ükskõik mis juppe ja nüüd ei mäleta,kas need kronsteinid olid nüüd põlle külge kruvitud või keevitatud. Esimesel juhul oleks ma pidanud need küljest ära keerama aga ka seda ei mäleta,kas keerasin...
Nii et haruldased asjakesed. Kui näete mõnel vrakil neid küljes,võtke ära võimalusel koos kronsteinidega.
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

ikka-ikka
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

Nii, vahepeal sai jalad perse alt välja kougitud ja mosset tehtud jälle...
Seekord proovisin kätt traatharja ja aerosoolkrunduga(??) Ei tea kas sellest mingit kasu ka on, aga esmamulje oli paljulubav...
Pilt
PiltPilt

Ja üks hommik üritasin märki läikima saada :smokin
Pilt

Ei tulnd sellest eriti midagi välja, kunagi peab uue kuskilt sebima...

Hetkel siis kõik praeguseks... :beer
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Tiit
Postitusi: 183
Liitunud: 18 Apr 2009 20:59

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas Tiit »

Kuna krunt laseb niiskust läbi, siis tasuks kattevärviga ka üle teha. Hoiab natukenegi kauem.
Kui Opel katki läheb, on Mossel veel 3 minutit jäänud.
Kasutaja avatar
Jossu
Postitusi: 307
Liitunud: 02 Veebr 2009 16:10
Asukoht: Tartu/ Saaremaa

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas Jossu »

ega niiskust polegi vaja läbi saada, rooste on ju värvi all juba nii või naa...
Pukseerimishaagise e Konna rent
Tiit
Postitusi: 183
Liitunud: 18 Apr 2009 20:59

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas Tiit »

Jossu kirjutas:ega niiskust polegi vaja läbi saada, rooste on ju värvi all juba nii või naa...
Aga samas toimub roostetamine ikkagi peamiselt õhuniiskuse toimel. Roostetamist on võimalik inhibiitoritega aeglustada, aga selle juures on oluline, et niiskust juurde ei saaks. Üldiselt mõjub vene plekile õli ja grafiitmäärde seguga töötlemine paremini. See on tingitud metalli koostisest.
Kui Opel katki läheb, on Mossel veel 3 minutit jäänud.
Kasutaja avatar
Jossu
Postitusi: 307
Liitunud: 02 Veebr 2009 16:10
Asukoht: Tartu/ Saaremaa

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas Jossu »

No tõesti roostepesale töö edasi arendamiseks pole vaja liitrites õhku, küll aga piisab talle sellest mis jääb juba rooste pesasse, kuhu värv ei pruugi jõuda. Rooste läheb igaljuhul edasi kui seda ei eemaldata Täielikult!
Pukseerimishaagise e Konna rent
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

:D ma lasin ikka ennem rooste maha kui krunt peale sai...või noh niipalju kui traathari relaka otsas võimaldas... Pilt on tehtud enne, kui asja kallale asusin.
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Vasta