M 401, 1955, hallarvi

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
hallarvi
Postitusi: 175
Liitunud: 02 Jaan 2012 18:32
Asukoht: Tartu

Re: M 401, 1955, hallarvi

Postitus Postitas hallarvi »

Saabus Hiinamaalt bensiini näidik. Seoses sellega oli vaja see ka kohe ära katsetada. Kuna tal eraldi potekas küljes, siis oli väga mugav esimese punase led-i asend paika panna. Imekombel isegi töötab ja päris viisakalt, led-idel on ka viiteaeg korralik, et kütuse loksudes ei hakka nad kohe üles-alla vilkuma. Kahjuks pean Ziguli paagisisese komplekti ümber ehitama, kuna on liiga pikk see süsteem, aga muidu töötab ilusti.

Pilt

Pilt

Pilt
empudogy
Postitusi: 140
Liitunud: 18 Apr 2012 13:06

Re: M 401, 1955, hallarvi

Postitus Postitas empudogy »

Mul tuleb nüüd meelde, et mul on ka bensiini anduriga jamps. Külge läheb sinna vaid üks juhe(m401 originaal) ja žiguli näidikuga töötab see vastupidi. Kui näidik näitab täis paaki, siis tegelt on tühi ja vastupidi. Peab ka mingi uue anduri paaki sokutama. Proovisin muhu andurit, see toimetas samapidi, kui mosse enda oma. Jõudu sulle!
Kasutaja avatar
r384n3
Postitusi: 231
Liitunud: 02 Juul 2012 11:42
Asukoht: Läänemaa, Kiideva

Re: M 401, 1955, hallarvi

Postitus Postitas r384n3 »

empudogy kirjutas:Mul tuleb nüüd meelde, et mul on ka bensiini anduriga jamps. Külge läheb sinna vaid üks juhe(m401 originaal) ja žiguli näidikuga töötab see vastupidi. Kui näidik näitab täis paaki, siis tegelt on tühi ja vastupidi. Peab ka mingi uue anduri paaki sokutama. Proovisin muhu andurit, see toimetas samapidi, kui mosse enda oma. Jõudu sulle!
Näidiku taga olevaid juhtmeid ei kannata omavahel vahetada?
Audide lainel
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: M 401, 1955, hallarvi

Postitus Postitas sass »

Võib vahetada, aga andur vaatab takistust - ühel suure takistuse peale näitab osuti nulli, teisel takistuse puudumisel näitab nulli. Seega kasutu.
hallarvi
Postitusi: 175
Liitunud: 02 Jaan 2012 18:32
Asukoht: Tartu

Re: M 401, 1955, hallarvi

Postitus Postitas hallarvi »

Täpsel nii on jah selle takistusega. Ma kõigepealt vaatasin ebay-st, et missuguse takisusvahemikuga näidikuid seal pakutakse ja siis läksin poodi multimeetriga andureid mõõtma. Ziguli omal olid samad parameetrid, mis sellele näidikule sobisid.
hallarvi
Postitusi: 175
Liitunud: 02 Jaan 2012 18:32
Asukoht: Tartu

Re: M 401, 1955, hallarvi

Postitus Postitas hallarvi »

Tere.
Oli asine nädalavahetus ja sai midagi jälle ära tehtud.
Kommenteerida nagu ei oskagi kuidagi- jätan selle teile, aga janti oli palju.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: M 401, 1955, hallarvi

Postitus Postitas SanderV »

miks see esitiiva laiendus niimoodi mitmest ribast keevitatud on? mingi otstarve ka sellel?
Kasutaja avatar
Lauri-L
Postitusi: 362
Liitunud: 07 Jaan 2013 19:13
Telefon: 53707925
Asukoht: Rakvere

Re: M 401, 1955, hallarvi

Postitus Postitas Lauri-L »

Eks peale igat juurde keevitust tundus veel vähe olevat :D
Aga kas sul tagumised uksed tulevad ilusti lahti ? Tean üht kellel jäi tiib ette ukse avamisel.
Huvitav projekt muidu, edu sulle !
Iž 2715 1988 / Volvo S40 / Mitsubishi Pajero 1990
Soodsad keevitus tööd Rakveres.
53707925 - Lauri
hallarvi
Postitusi: 175
Liitunud: 02 Jaan 2012 18:32
Asukoht: Tartu

Re: M 401, 1955, hallarvi

Postitus Postitas hallarvi »

Tiivad olid juba enne mind keegi asjahuviline keevitanud 4 cm laiemaks, kuid kuna mul lähevad laiad valud koos vaheplaatidega, siis oli vaja uuesti lahti lõigata ja veel 6 cm juurde anda laiust. See tagauste avanemise teema pani mind kohe muretsema, ise ei tulnudki kohe nagu selle peale. Peab veel täna õhtul uksed ette panema ja kontrollima, kas jäävadki tiivad ette. Sel juhul peab vaatama, et mis edasi saama hakkab.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: M 401, 1955, hallarvi

Postitus Postitas SanderV »

hallarvi ega sa mingi aeg lähipäevil kollase oranzi golfiga automaailmas ei käinud, või pole see enam sinu masin?
Vasta