AZLK 2140 1980 HendrikR

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 2140 1980 HendrikR

Postitus Postitas moskiito »

klaasplastist ma kl ei soovita teha kõlarile kasti. Nii palju kui ma olen jälginud helitehnika ehitamist autodesse, siis alati on kasutatud 10mm vineeri.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
mossejumal
Postitusi: 620
Liitunud: 10 Okt 2009 10:38

Re: AZLK 2140 1980 HendrikR

Postitus Postitas mossejumal »

Täitsa õigus Moskiitol.Ikka korralikust vineerist,siis vatiiniga sisemus ja välja riie ja jääb ilus küll. :)
hard0
Postitusi: 364
Liitunud: 22 Mai 2010 21:29

Re: AZLK 2140 1980 HendrikR

Postitus Postitas hard0 »

moskiito kirjutas:klaasplastist ma kl ei soovita teha kõlarile kasti. Nii palju kui ma olen jälginud helitehnika ehitamist autodesse, siis alati on kasutatud 10mm vineeri.
mossejumal kirjutas:Täitsa õigus Moskiitol.Ikka korralikust vineerist,siis vatiiniga sisemus ja välja riie ja jääb ilus küll. :)
Klaasplastile viitasin ainult tagumise istme alla kasti tegemisel. Muidu kastid ikka puidust ja seinapaksus vastavalt valjuhääldile.

Klaasplastist kast järgib auto keerukat geomeetriat täpsemini ning kasti maht tuleb suurem. Kõlari puhul mõjutab suuresti just kasti maht bassihelide taasesitust. Loomulikult oleneb see ka valjuhääldist endast. Autos ruumiga just väga priisata ei ole, eriti kui tahad, et endale ja pagasile ka ruumi jääks. Nagu ma ütlesin, tegemist on kompromissiga ja eks iga inimene otsustab ise, mis talle tähtsam.


Et siis teeme uue teema kõlaritest mossesse?
AZLK 426(427) 1973
AZLK 2140 "Rallye" 1977
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: AZLK 2140 1980 HendrikR

Postitus Postitas sass »

hard0 kirjutas: Et siis teeme uue teema kõlaritest mossesse?
Võiks vast teha küll... Vaidlemist jaguks kauemaks.

10mm vineer on ilmselgelt vähe ja klaasplast on just materjal, mida saab edukalt kasutada keeruliste kõlarikastide valmistamisel (loomulikult mitu kihti ja omade nüanssidega). :)
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: AZLK 2140 1980 HendrikR

Postitus Postitas SanderV »

sass kirjutas:
hard0 kirjutas: Et siis teeme uue teema kõlaritest mossesse?
Võiks vast teha küll... Vaidlemist jaguks kauemaks.

10mm vineer on ilmselgelt vähe ja klaasplast on just materjal, mida saab edukalt kasutada keeruliste kõlarikastide valmistamisel (loomulikult mitu kihti ja omade nüanssidega). :)
oleneb ju millele ehitad, jackhammerile on 10mm muidugi vähe aga mingi suvalisele koksile kärab küll ju
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: AZLK 2140 1980 HendrikR

Postitus Postitas sass »

SanderV kirjutas:
sass kirjutas:
hard0 kirjutas: Et siis teeme uue teema kõlaritest mossesse?
Võiks vast teha küll... Vaidlemist jaguks kauemaks.

10mm vineer on ilmselgelt vähe ja klaasplast on just materjal, mida saab edukalt kasutada keeruliste kõlarikastide valmistamisel (loomulikult mitu kihti ja omade nüanssidega). :)
oleneb ju millele ehitad, jackhammerile on 10mm muidugi vähe aga mingi suvalisele koksile kärab küll ju
Just see "kärab küll" suhtumine ongi see, millega eksitakse. Asju tuleb korralikult teha, olgu odav valjukas või mitte... 70-80% helist sõltub ikkagi paigaldusest-kastist. Jackhammer on lihtsalt üks mõttetu kummipump - aga korralik 6,5 tolline midbass kindlasti tahab oluliselt rohkem, kui 10mm vineer. Loomulikult iga install on erinev, iga auto on erinev ja vahel tuleb teha kompromisse (nt. ei saagi kasutada paksemat vineeri), see siis üldiselt rääkides...
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: AZLK 2140 1980 HendrikR

Postitus Postitas SanderV »

no ma kahtlen et sinna autosse korralik 6.5 tolline midbass läheb
Kasutaja avatar
HendrikR
Postitusi: 582
Liitunud: 08 Juul 2013 19:22
Telefon: 56643745
Asukoht: Lasnamäe
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1980 HendrikR

Postitus Postitas HendrikR »

Armatuuris sai ülejäänud tuled vahetatud(mõnus rohekas värv on pirnidel),talvine klaasipesuvedelik siis pandud ja lisatuled nüüd sai ka korda tehtud :rokib
Kohalikus "gettos" sai üks pilt tehtud(eriti pildi peale ei tahtnud jääda ümbrus :D )
Pilt
Pilt töötavatest lisatuledest :beer
Pilt
Viimati muutis HendrikR, 12 Nov 2014 18:41, muudetud 1 kord kokku.
Igas korralikus peres peab olema vähemalt üks Moskvitš
Elus on 3 asja,mille nimel elada:seks,raha,Moskvich! :auto
Tegelen autofotograafiaga! Kui soov saada enda autost ilusaid pilte,võta ühendust ja küsi lisainfot! :)
Kasutaja avatar
mossejumal
Postitusi: 620
Liitunud: 10 Okt 2009 10:38

Re: AZLK 2140 1980 HendrikR

Postitus Postitas mossejumal »

Korralikult lekib we ? ???
Aga tegelt veel head heli saab siis kui kõik asjad on ühe ja sama firma oma .Näiteks lihtsalt paned kogu Alpine süsteemi sisse :Makk,kõlarid,korralikud juhtmed, tweetrid,ovaalid ja woofer ja võimendi kui midagit ägedamat veel siis genekas võimsam ja kondensaator ka süsteemile vahele.Võimendile veel suur jäme juhe ja kaitse ka vahele,siis saab hea .Mul kunagi oli iz412. blaupunkti komplekt täielik jura koguaeg põletas võime läbi,siis sai magnati woofer ja normaalne võim sisse,muidugi woofer oli nii suur et võttis terve pagassi ruumi ära,aga tümps oli nii seatud et sai liiga hea maanteel enam pagassi luuk kinni ei seisnud sai köiega kinni tõmmatud, :D .Aga oleneb mida ise kuulata ja mis soovid on.Kasti mossega olid sedasi kui teistele inimestele lasid väljas tümmi siis olid juba eraldi aku ka juba kastis ja suuremad kõlarid.
Aga nohh see vaid minu arvamus,pigem küsida juba kasutaja effelt,või siis nendelt kes tegelenud on sellega.Samas kogu muusika süsteem seadistatakse ka veel ära spetsjomm asjadega.
Aga kuna sul raudselt Facebooki konto ka,siis siin on ka midagit https://www.facebook.com/ASDcustoms?fref=ts
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: AZLK 2140 1980 HendrikR

Postitus Postitas Martpoiss »

mossejumal kirjutas: Aga tegelt veel head heli saab siis kui kõik asjad on ühe ja sama firma oma.
Jamajutt. Kuidas kõlar peaks aru saama mis firma võimendist talle signaal saadetakse? Peaasi et signaal kvaliteetne ja sobiva võimsusega on.
Vasta