IZ 412 1975 Jartmok

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

Õhtust.

Arvatavasti enam teema nii tempokalt ei arene, mitte, et tööd ei teeks aga siia lihtsalt pole isu kirjutada. Vahest siiski miskit.
Tehtud on palju, esisild 99% all, üks polt on keermestamises siis kõik. Tagasild ka peaaegu all, terimises osad pudinad. Ja igasugu muud kola olen kokku pannud.
Pildid.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Rahu rahu tihendi serv juba eemaldatud.

Pilt

Jartmok.
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 328
Liitunud: 08 Veebr 2009 12:57
Asukoht: Eesti

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas Sten »

Kena-kena. Saadki kevadeks kuivadeks ilmadeks Mosse korda.
Jõudu!
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas moskiito »

:beer ootan huviga lõpptulemust.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

Sten kirjutas:Kena-kena. Saadki kevadeks kuivadeks ilmadeks Mosse korda.
Jõudu!
Tegelikult olen ca nädalaga graafikust maas. Selle nv-ga oleks pidanud sillad all olema ja küljekarpide vahetus toimuma.
Saaks karbid vahetatud algaks kere ettevalmistus värvimiseks.
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

Kõike need kes arvasid, et olen kadunud te eksisite. Masina eluvaim siseneb päevast-päeva. Tehtud on palju. Tänase õhtuga teen lühikokkuvõtte siis tehtud töödest.

Esisild on koos. Leidsin omale doonori kellelt ka mõningad vajalikud jupid sain. Kokkuvõttes võib rahule jääda ja meeldiv oli kokku panna, puhtad asjad siiski. Nii mõnigi X markeeringut kandev polt sai uuesti tagasi pandud ( eelnevalt muidugi üle keermestatud ja puhastatud). Tagantjärgi mõtlen, et kollast värvi kandvad amordid oleks asja silmale ilusamaks teinud aga see oleks värvi osas tähendanud lisakulutusi. Samas kui kunagi vahetab välja, siis ehk saan plaani ja jõusse viia. Vahepeal olin silmitsi probleemiga, peenkeermega mutrid. Neid sain samuti õnneks peotäie orginaale mis taastamist said. Kuna vedrukammid mossele ei sobinud, pidi ikka hüpris palju leiutama, et kokku saada. Läksime väheke robustsemat teed, ehk koormarihm ja inimene. Inimene mootoriruumi nn mootoriks, koormarihm ümber laetala ja kokku kogu kaader saigi. Lõpp hea kõik hea.

Tagasil samuti all. Sellega tegelikult veel tööd jagub. Kui kunagi varuosasid toomas käisin (poes) siis tagasillale pidurisilindreid ei ostnud, teadsin, et kodus uued olemas. Võta näpust, kodused olid hoopis maantemuhu (zaz) omad. Kinnitusaugud ei sobinud. Klopsisin tagasilla siis kokku, niipalju kui võimalik ja panin alla. Samuti oli kinnitustega ( loe: kere külge) probleeme, ehk läbi ja tuli uued muretseda. Siit foorumist kahjuks abi ei saanud aga õnneks aitas hädast välja vana koolivend. Koledad nägid välja kuid peale puhastamist ja värvimist olid ilusad. Panin siis silla alla ja amordid külge. Tegelikult tahaks tagarattad ka alla saada, hing oleks rahulikum kui masin ratastel.

Täna katkusin salongist tagaistuja seljatoe välja. samuti aknalaud sai eemaldatud. Salongis on koobaste peale liimitud nahk mille all on porolon. Enne töö algust eeldasin juba mis üllatus mind ees ootab, ehk rooste. Oli aga õnneks vähe, kraapisin ka kohe traatharjaga maha. Porolon ise oli niiske.

Tehtud on veel kõiksugu nipet-näpet töid aga hetkel ei tule ka meelde, seega polnud nii olulised.
Et tänase postituse lugejad ikka korralikult kõhu täis saaks, söödan Teid piltidega ka, kes see tühja juttu ikka lugeda viitsib.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kui ma alguses mõtlesin, et pagastnik jääb nii nagu on siis nüüd on mõistus lõpuks koju tulnud ja saab seegi täielikult puhastatud ning uue kena värvkatte.

Jartmok. Järgmise korrani.
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 328
Liitunud: 08 Veebr 2009 12:57
Asukoht: Eesti

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas Sten »

jartmok kirjutas: Kui ma alguses mõtlesin, et pagastnik jääb nii nagu on siis nüüd on mõistus lõpuks koju tulnud ja saab seegi täielikult puhastatud ning uue kena värvkatte.
Õige!
Kui juba niipalju teinud oled, siis ikka lõpuni välja!
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3334
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas stern100 »

Oleks mul ka ressurssi et oma mosse nii korralikult teha. Edu tööle :hail
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 125 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

stern100 kirjutas:Oleks mul ka ressurssi et oma mosse nii korralikult teha. Edu tööle :hail
Asi pole alati rahas. Asi on tahtmises ja vabandused on laiskuse varjamine.
Räägin enda hetkelisest kogemusest.
M410
Postitusi: 213
Liitunud: 03 Veebr 2009 02:40

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas M410 »

jartmok kirjutas:
stern100 kirjutas:Oleks mul ka ressurssi et oma mosse nii korralikult teha. Edu tööle :hail
Asi pole alati rahas. Asi on tahtmises ja vabandused on laiskuse varjamine.
Räägin enda hetkelisest kogemusest.
Seda on muidugimõista hea näha, et keegi oma hobiauto kallal süvenenult tegutseb, kuid teisi inimesi laiskadeks tituleerida mingisuguse enda kehtestatud mõõdupuu järgi ei anna sulle nüüd küll mingeid plusspunkte juurde.
Saad vanemaks, siis näed, et elus on muidki ja palju olulisemaid asju, kui ainult garaažis elamine.
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

M410 kirjutas:
jartmok kirjutas:
stern100 kirjutas:Oleks mul ka ressurssi et oma mosse nii korralikult teha. Edu tööle :hail
Asi pole alati rahas. Asi on tahtmises ja vabandused on laiskuse varjamine.
Räägin enda hetkelisest kogemusest.
Seda on muidugimõista hea näha, et keegi oma hobiauto kallal süvenenult tegutseb, kuid teisi inimesi laiskadeks tituleerida mingisuguse enda kehtestatud mõõdupuu järgi ei anna sulle nüüd küll mingeid plusspunkte juurde.
Saad vanemaks, siis näed, et elus on muidki ja palju olulisemaid asju, kui ainult garaažis elamine.
Mis siin ikka vanemaks saamist oodata et miskit näha. Olen isegi koolipoiss kes igapäevaselt pealinnas käib sealjuures kuus 2 kilo maha sõidan, neli korda nädalas peab trenni tegema ja aega leiab ka oma naisterahvale. Olen suutnud mosse sinna nende tegevuste vahele paigata siis ütleks küll, et miskit võimatut pole. Kui proovid väita, et kool pole sama mis töö siis koju jõuan niigi hiljem kui tööinimesed.
Eesmärk polnud mul kedagi solvata vaid tahaks, et siit foorumist mõnigi või siis rohkem inimest oma masinad korda teeksid.

Sina arva mis tahad, ma vilistan su jutu peale kõvasti ja sammun garaaži poole, et masin päikselisteks milmadeks valmis teha!
Vasta